Вчиться ходити з тростиною та говорити: як захисник Вадим Мацишин відновлюється після поранення

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Вадим Мацишин. Суспільне Вінниця

Захисник служив у піхоті, згодом став оператором-навідником міномета. Боронив Україну на Донецькому, Запорізькому, Луганському напрямках.

"Перший напрямок після навчань — Тоненьке на Донеччині, потім — Старомайорськ Запорізької області. Далі отримав поранення: переломи ребер були, численні акубаротравми. Коли вийшов, потрапив на Макіївський напрямок, Луганська область", — розповів захисник.

За його словами, на Луганщині перед Різдвом отримав важке поранення.

"Скид… Пам’ятаю, що лише голова запекла і все, як стою і хлопцям кажу, що все буде добре, не хвилюйтесь. Вони до цього часу з мене сміються. Кажуть, що голова в крові, а ти стоїш нас заспокоюєш", — розповів Вадим Мацишин.

Після поранення він потрапив у реанімацію в Дніпрі, лікувався у Києві та Львові.

"Черепно-мозкова травма, ураження головного мозку, гематома була. Через це не працює ліва частина тіла повноцінно, з мовленням проблеми", — розповіла дружина захисника Наталія Трач.

Вадим Мацишин. Суспільне Вінниця

За її словами, позаду у чоловіка понад пів року боротьби за життя, за можливість ходити та розмовляти.

"В мене шок був після того, як я дізналась. Я знала, що варто чекати такого, тим більше коли чоловік постійно в зоні бойового зіткнення. Я постійно йому торочила, будь обережним", — сказала жінка.

Розповіла, що плакала наодинці, а до чоловіка в реанімацію поїхала з усмішкою.

"Він після коми виходив. Єдине що пам’ятає, як я за горобців з нього жартувала. Підійшла, запитала, чи пам’ятає, хто я. Він впізнав. В нього стояла трахеостомаТрахеостомія — це хірургічна маніпуляція, яка має на увазі розтин передньої стінки трахеї з подальшим введенням у неї спеціальної трубки., не міг розмовляти та рухатися. Легенькі кивки – так або ні. Була дуже щаслива, що в нього збереглось аналітичне мислення. Чоловік біля віконечка лежав. Я кажу: "Що дивишся на горобців?". Відповів, що так. Я: "Що дулі їм даєш?". А він показує мені, що я тобі зараз зроблю, сміється", — розповіла Наталія Трач.

Вадим Мацишин із дружиною Наталією. Суспільне Вінниця

За словами жінки, в такі миті вмикається материнський інстинкт — починаєш доглядати за коханим, як за сином.

"Він певний період був лежачий і мені доводилося допомагати йому в побутових питаннях. Але мені здається, що це навіть на краще, він більше до мене став прислухатися, я стала більше пояснювати", — розповіла жінка.

Вадим Мацишин. Суспільне Вінниця"І моральна, і фізична підтримка, і взагалі дуже добре, коли є, на кого можна покластися", — сказав захисник.

Новини України