Ваучери на медобстеження для ВПО: що це таке та як отримати на Полтавщині

За інформацією: Суспільне Полтава.

Кабінет отоларинголога. Фото: Суспільне Полтава

"Є так, як, до прикладу, зараз із Котелевською громадою. Ми зробили це організовано. Оскільки люди далеко, ми організували і доїзд до міста Полтава і назад до їхньої домівки у Котельву. Якщо це місцеві і людині зручно самій особисто, то вона може особисто та індивідуально. Записується по ваучеру, приходить та отримує послуги у медзакладі", — розповіла фахівчиня благодійної організації "Світло надії" Вікторія Діденко.

Кабінет невропатолога. Фото: Суспільне Полтава

Зазвичай люди записуються до сімейного лікаря, який перенаправляє пацієнтів до вузькопрофільних спеціалістів. Найчастіше, зокрема, до ендокринолога, отоларинголога, стоматолога, каже Олена Довгань.

"Людина на 1000 гривень може і у двох фахівців пройти обстеження. Якщо цих грошей недостатньо і сума виходить за рамки, тоді людина може доплатити до цієї суми. Буває так, що людина повністю ваучер не використала, а залишає. У нас є таблиця, де позначаємо, що у людини гроші залишилися. Вона на інший раз записується і цей ваучер використовує", — сказала керівниця адміністративного відділу медичного центру Олена Довгань.

Медичний центр “Мій лікар”. Фото: Суспільне Полтава

Із 185 ваучерів використали більше 110, розповіла фахівчиня благодійної організації "Світло надії" Вікторія Діденко. Така допомога для переселенців необхідна, каже Вікторія Вуйчик.

Прийом у лікаря. Фото: Суспільне Полтава

"Нині роботи для нас з маленькими дітками немає. На 2000 гривень, які платить держава, по лікарях не походиш. Тому що з лікарями, аналізи, потім ліки. Це дуже дорого", — розповіла переселенка Вікторія Вуйчик.

За словами фахівчині благодійної організації "Світло надії" Вікторії Діденко, отримати та скористатися ваучерами для внутрішньо переміщених осіб можна до 10 березня включно.

Новини України