За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Карпатський гірський міжнародний кінофестиваль, місто Ужгород, 20 вересня 2024 року. Суспільне Ужгород
В Ужгороді 20 вересня у театрі ляльок "Бавка"відкрили п'ятий "Карпатський гірський міжнародний кінофестиваль".
Про це повідомила кореспондентка Суспільного з місця події.
Відкрила кінофестиваль документальна стрічка режисера Володимира Бакума "Бартка". Фільм розповідає про лісничого Василя Павловича, який керує бригадами, які займаються заготівлею лісу для державних замовлень. Його будинок під загрозою підтоплення. Але він стверджує, що у паводках винна глобальна зміна клімату.
Кадр стрічки “Бартка” режисера Володимира Бакума. Суспільне Ужгород
Також у сьогоднішній програмі, о 21:00, відбудеться показ документального фільму режисера В’ячеслава Бігуна “Доля чи воля. Маруся”.
П'ятий "Карпатський гірський міжнародний кінофестиваль" триватиме з 20 до 22 вересня у Закарпатському академічному театрі ляльок "Бавка". В конкурсній програмі представлені 30 повних та короткометражних стрічок, присвячені горам, спорту та суспільству.
"Цьогорічним фільмом-закриття стане відреставрована стрічка Івана Миколайчука "Така пізня, така тепла осінь". Показ відбудеться за підтримки Довженко-центру 22 вересня. Другий фільм, знятий легендарним актором, який знову звертається до болючих на той час питань національної самосвідомості", — розповів директор кінофестивалю Дмитро Грешко.
Фільми-переможці 2024-го року визначатимуть шляхом глядацького голосування та за участі журі Спілки кінокритиків України.
Карпатський гірський міжнародний кінофестиваль, місто Ужгород, 20 вересня 2024 року. Суспільне Ужгород
Також протягом фестивалю відбудеться збір на дрони для ЗСУ спільно з Громадською організацією "Рух підтримки закарпатських військових — Ужгород".
Карпатський Гірський Міжнародний Кінофестиваль (CMIFF) — це кінофестиваль, присвячений темі гір, екології, сталому туризму та збереженні гірської культури. Кінофестиваль є важливим культурним заходом на заході України, сприяє культурному розвитку кіномистецтва, розширення мережі сталого туризму та його розвитку, сприяє обізнаності про стан української екології, сприяє розвитку кіноіндустрії в регіоні та збереженні культури гірських регіонів.