За інформацією: Суспільне Полтава.
Учитель полтавської школи № 20 Роман Романчук шостий рік викладає географію. З нагоди професійного свята, яке в Україні 2024-го припало на 6 жовтня, він розповів Суспільному про сучасних учнів, вплив дистанційної освіти та право на відстрочку від мобілізації.
Про сучасних учнів та методи зацікавлення
Роман Романчук викладає географію в усіх класах, де вивчають предмет. Професію він обрав завдяки тому, що на це надихнула учителька у його школі.
2024-го став переможцем всеукраїнського етапу конкурсу "Вчитель року". За його словами, сучасних учнів можна назвати "цифровим поколінням".
"Вони не задають зайвих питань ― вони гуглять, вони використовують свої гаджети. Вони задають такий тренд цифрової освіти, а ми вже під нього підлаштовуємось, я так вважаю. Тому наше завдання ― бути з ними на одній хвилі", ― сказав педагог.
Роман Романчук у робочому кабінеті. Суспільне Полтава
Через це для того, аби зацікавити школярів, Роман Романчук використовує на уроках, зокрема, онлайн-ресурси ― карти, глобуси, також розробляє тести, які можна виконувати на смартфонах та комп’ютерах. Учитель розповів:
"Створений за допомогою певного ресурсу, тест автоматично перевіриться, автоматично виставиться бал, вам тільки потрібно буде його створити і ви його зможете потім в майбутньому декілька разів використовувати. А то вони виконували б на папері, давайте ще про екологію подумаємо".
Роман Романчук під час проведення уроку. Фото надане Р.Романчуком
Про дистанційне навчання та успішність школярів
За словами педагога, через змішану форму навчання, часті тривоги та повномасштабну війну в учнів є прогалини у певних темах, але це можна виправити, доклавши часу та зусиль.
"Ми як виходимо з даної ситуації? Наша школа дублює інформацію в Google-класах. І якщо навіть цей урок "випав", учні зайдуть в Google-клас і опанують його. Я особисто до кожного уроку публікую відео навчальне. Звичайно, буде наступний урок, треба буде трішки виділити часу, щоб цю тему і на уроці з ними обговорити, щоб побачити, як вони засвоїли. Не всі ж опрацюють те навчальне відео".
Для стимулювання дітей на самостійне опрацювання навчальних матеріалів Роман Романчук пропонує розробляти тестові завдання та мотивувати оцінками.
Учитель географії Роман Романчук показує одну з онлайн-карт, які використувують із дітьми на уроках. Суспільне Полтава"Рівень освіти, я б не сказав, що прямо знижується. У певних темах є прогалини, так, але їх можна подолати. І я не бачу в цьому дуже великої проблеми насправді".
Про відстрочки від мобілізації для учителів
На думку Романа Романчука, рішення держави про надання відстрочки від мобілізації для вчителів ― правильне. Це тому, що викладати для дітей мають і чоловіки.
"Вчитель ― це та людина, яка візьме твою дитину за руку і буде вести в майбутнє. Ми ж не можемо, щоб освітою займалися лише жінки, тут і чоловік має працювати. Це як у вихованні дитини: тато є, а є мама. Так само і в освіті мають бути чоловіки, я вважаю", ― розповів педагог.
Роман Романчук після перемоги у всеукраїнському етапі конкурсу “Вчитель року”. Фото надане Р.Романчуком
За його словами, люди, які хочуть прийти у школу лише для отримання відстрочки, не зможуть працювати. Це позначиться на результатах праці.
"Це не та професія, яка передбачає великий заробіток, це скоріше покликання твоє. Цим треба жити. Якщо не буде результативності, то він в закладі працювати не буде. Тому якщо він навіть і прийде, пройде час, і він не зможе працювати", ― розповів Роман Романчук.