За інформацією: Суспільне Полтава.
В Опішнянській громаді біля гуртожитку, де проживають переселенці, встановили сонячну електростанцію. Її використовують майже на постійній основі. Вона забезпечує приміщення опаленням, електрикою, Інтернетом та гарячою водою.
Про це Суспільному розповіла начальниця проектно-інвестиційного відділу селищної ради Марія Волошина.
Сонячна електростанція запрацювала у березні цього року біля гуртожитку у селі Попівка, що в Опішнянській громаді. Тут мешкає 20 переселенців. Колись тут діяв дитсадок.
Гуртожиток, де проживать третій рік ВПО. Суспільне Полтава
"Найбільшою проблемою було виключення світла, яке в нас триває уже майже протягом трьох років постійно виключається. Ця сонячна електростанція потужністю 6 кВт. Вона повністю забезпечує діяльність садочка, крім електричних плит", — розповіла начальниця проектно-інвестиційного відділу Опішнянської селищної ради Марія Волошина.
Сонячний інвертор для зміни постійного струму в змінний із модифікацією величини напруги. Суспільне Полтава
"Поставили до неї два акумулятори, які набирають енергію і розподіляють. Коли набрали певну кількість, переключає. Лічильник економить, а використовуємо цю енергію. І економія, і як відключення ж світла ми його не відчуваємо", — продовжила директорка закладу Лариса Дулич.
Сонячна електростанція забезпечує гуртожиток опаленням, електрикою та Інтернетом. Суспільне Полтава
Переселенець Олександр Токар із Харківщини проживає у цьому гуртожитку майже три роки. Тут застав і погодинні відключення світла.
"Як світло вимикали, то не було у нас взимку опалення. Я купив електрообігрівач невеличкий, але ж як світла нема, то і його нема. Спасались, як по бідності спасаються. Пляшки з окропом наливали, під стопи, під одіяло клали так, щоб заснуть. От влітку дуже жарко, було минулого року, то виключали", — розповів переселенець Олександр Токар.
Акумуляторні батареї, які накопичують електроенергію. Суспільне Полтава
Сонячну станцію встановили за грантові кошти. Заявку подали у жовтні 2024-го, а встановили її на початку березня цього року.
"Грантові кошти від благодійного фонду "Разом" Сполучені Штати Америки. Сума 10200 доларів США на встановлення сонячної електростанції", — повідомила начальниця проектно-інвестиційного відділу Опішнянської селищної ради Марія Волошина.
Сонячну електростанцію використовують майже на постійній основі. Суспільне Полтава
"Жилих кімнат п'ять, людей проживає 20. В кожній кімнаті проживають по дві-три сім'ї, навіть так на даний час. А взагалі на 30 чоловік розрахований", — додала Лариса Дулич.
В Опішнянській громаді вже діють сонячні електростанції у школах та дитсадках. Та їх встановлювали за гроші із місцевого бюджету.