За інформацією: Суспільне Полтава.
В Опішнянській громаді, що на Полтавщині, хочуть обслуговувати мережі водопостачання та водовідведення самостійно. Для цього планують відмовитись від послуг обласного підприємства "Полтававодоканал" та повернути у власність окреме майно, яке зараз задіяне для обслуговування його потужностей. З таким проханням вже вдруге звернулись до обласної ради.
Про це Суспільному розповів голова ТГ Микола Різник.
"Приходе кінець насосам, починає воно текти все через верх, доводиться примусово відкачувати ці всі нечистоти і вивозити на очисні. Перший раз поламався один насос, потім другий, у чому "Водоканал" нам взагалі не допомагав, своїми силами ми справлялися із цим питанням", — розповів місцевий житель Максим Мальченко.
Каналізаційно-насосна станція в Опішні, яка обслуговує понад сотню абонентів. Суспільне Полтава
Житель Опішнянської громади Максим Мальченко проживає неподалік каналізаційно-насосної станції. Тут постійно витікають нечистоти, каже чоловік. Ця станція нині обслуговує понад сотню абонентів.
"Знову у цьому році поламався насос. Ми звернулись до "Водоканалу"("Полтававодоканалу" – ред.), щоб взяли на баланс нашу структуру. Вони відмовляються від цього всього, бо не виконані норми по електропостачанню, ще по чомусь там. Завжди знаходять якісь причини, одним словом. Ми платимо ж і за воду, і за каналізаційне відведення, нам ніхто в цьому не допомагав, а все відбувалося за власний кошт. Платимо філії "Полтававодоканалу" опішнянській", — додав Максим Мальченко.
Водовідведення біля каналізаційної станції. Суспільне Полтава
Нині в Опішнянській ТГ обслуговувати мережі водопостачання та водовідведення хочуть самостійно без залучення обласного комунального підприємства "Полтававодоканал". А також планують повернути у власність окреме майно, яке зараз задіяне для обслуговування його потужностей. З таким питанням у січні цього року звернулись до обласної ради, розповів голова громади Микола Різник.
"Це всі мережі, це всі КНС (каналізаційно-насосні станції – ред.), всі будівлі, навіть техніка, яка обслуговує Опішнянську громаду – це спільна власність територіальної громади. У Законі України "Про місцеве самоврядування" там чітко прописано, що майно, яке розташоване на території громади, воно належить громаді", — продовжив голова Опішнянської громади Микола Різник.
Очисні споруди в Опішнянській громаді. Суспільне Полтава
На перше своє звернення отримали відмову, каже Різник. Після цього депутати селищної ради на сесії проголосували за повторне звернення про передачу майна.
"Управління майном Полтавської обласної ради і комунальне підприємство "Полтававодоканал", і відповідно голова громади починають співпрацю в частині обговорення цього питання. І, я думаю, що протягом, можливо місяця, можливо, двох, всі там технічні, юридичні аспекти, буде відповідно прийняте рішення. Я думаю, що далі ми вже будемо обговорювати це питання на наступних сесійних засіданнях", — розповів заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко.
Працівники КП “Водолій” ремонтують засувки у водопровідному колодязі. Суспільне Полтава
Мережі, які нині обслуговує обласне підприємство, планують передати комунальному. В Опішнянській громаді його створили кілька років тому. Насьогодні КП "Водолій" обслуговує майже півтисячі абонентів у шести селах.
"У зв’язку з тим, що у нас підключаються нові абоненти на цю лінію, нам потрібно замінити засувки у водопровідному колодязі. Взагалі ми займаємося профілактикою водопровідних мереж, ремонтом споруд, які знаходяться на цих мережах, водопровідними колодязями, баштами", — повідомив директор КП "Водолій" Опішнянської селищної ради Володимир Степаненко.
Директор КП “Водолій” Володимир Степаненко. Суспільне Полтава
"Так, це буде складно. Але, коли немає води, чи немає каналізації, люди до кого звертаються, до голови. Зараз складно говорити, наскільки це складно і дорого, тому що ми не маємо техніко-економічних показників, взагалі переліку всього майна. Приблизно ми там прикидаємо, що це для громади в районі 10-12 мільйонів гривень, але все залежить від тарифу, який буде обґрунтований чи необґрунтований. Сама суть в тому, що досвід у нас є, комунальне підприємство у нас є", — додав голова Опішнянської громади Микола Різник.