За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Центр розробок та продуктового дизайну “ПОЛЕ” у Франківську. Суспільне Івано-Франківськ
Центр розробок та продуктового дизайну "ПОЛЕ" відкрили в Івано-Франківську. Його створила урбаністична лабораторія "Металаб" в межах проєкту "Нова економіка Івано-Франківська".
Про це під час відкриття центру розповіла співзасновниця громадської організації "Металаб" Анна Пашинська.
"Про цей проєкт я почала мріяти десять років тому, коли навчалася у Відні. Я побачила, як такі майстерні можуть працювати, та наскільки круто, коли є доступ до інновацій, до творіння. Була думка про те, що Україні це потрібно. Протягом шести років наші майстерні існували в різних форматах, і вже сьогодні ми відкриваємося у повному масштабі", — каже Анна Пашинська.
На площі понад 1000 квадратних метрів розмістили дев’ять майстерень. Суспільне Івано-Франківськ
З її слів, на площі понад 1000 квадратних метрів розмістили дев'ять майстерень з деревообробки, металообробки, кераміки, перероблення пластику, робототехніки, електроніки, текстилю, лабораторію матеріалів та мікробіолабораторію. З 15 липня в "ПОЛІ" почнуть працювати 50 людей.
"Можна дуже зручно перетинати різні матеріали та технології й винаходити щось нове. Крім того, дуже важливим для нас завжди був соціальний, гуманітарний аспект. Ми тут робимо меблі для переселенців, мобільні пристрої для перевірки води. Херсонщині багато допомагали. У нас є партнери, які мають такі інноваційні інфрачервоні панелі, що просушували стіни після потопу", — каже Анна Пашинська.
Центр розробок та продуктового дизайну “ПОЛЕ” створений за грантові гроші Євросоюзу та Агентства США з міжнародного розвитку. Суспільне Івано-Франківськ
Значну частину ремонтних робіт простору та обладнання придбали в межах проєкту "Нова економіка Івано-Франківська", каже керівниця ініціативи Тетяна Лебухорська.
"Насамперед нашою цільовою аудиторією є бізнес, тому що це — ті, хто продукує і продає продукти. Аудиторією є науковці, дослідники, винахідники. При цьому не залежить від того, працюють вони в якихось інституціях чи просто люди, які цим цікавляться і хочуть "копнути глибше". Нашою аудиторією є студенти, а також представники влади, тому що без них не можна всю цю систему екоінновацій закрутити", — говорить Тетяна Лебухорська.
Зі слів Анни Пашинської, "ПОЛЕ" створене за грантові гроші Євросоюзу та Агентства США з міжнародного розвитку. На втілення проєкту вони надали 22 мільйони гривень.