В Івано-Франківську стартував міжнародний фестиваль короткого метру 4:3

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Відкриття міжнародного фестивалю короткого метру 4:3. Івано-Франківськ, 21 вересня 2024 року. Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківську 21 вересня стартував міжнародний фестиваль короткого метру 4:3. Його відкрили стрічкою "Хліб", яку зняв у 1929 році Микола Шпиковський. Фільм є частиною ретроспективної програми фестивалю "Спадщина: ретроспектива українського німого кіно". Вона складається з фільмів, створених у 1928-1930 роках. Стрічку "Хліб" представили на великому екрані під музичний супровід гурту "Злипні".

Про це повідомила кореспондентка Суспільного з місця події.

За словами засновника та програмного директора фестивалю Олександра Гойсана, у другій ретроспективній програмі покажуть чотири стрічки американської сучасної режисерки Келлі Райкарт.

"У 2000-х вона увірвалася і зробила дуже багато повнометражного кіно. Її фільми були представлені на головних фестивалях Канн, Берліну і Венеції. І це от вперше в Україні будуть показані її стрічки. Ми дуже радіємо цій можливості, що це буде саме в нас, у Франківську", — говорить Олександр Гойсан.

Засновник та програмний директор фестивалю короткого метру Олександр Гойсан. Суспільне Івано-Франківськ

Для конкурсної програми фестивалю відібрали 10 українських фільмів, створених у форматі 4:3, та 10 міжнародних стрічок.

"Цього року ми отримали майже 1000 фільмів для розгляду, і з них ми, власне, сформували оці дві конкурсні програми по 10 стрічок. Крім того, в нас ще є окремі спеціальні міжнародні програми, куди теж зайшли частково фільми, які ми отримали під час відкритого прийому заявок. Це, наприклад, спеціальні міжнародні тематичні програми. Їх буде чотири, зокрема, глядацького кіно, феміністичного та містичного й моторошного", — продовжує Олександр Гойсан.

Ростислав Котерлін представить на фестивалі чотири роботи. Суспільне Івано-Франківськ

Загалом на фестивалі для глядачів представлять сотню робіт. Це — короткометражне кіно, повнометражне, музичні відео та відеоарт. Зокрема чотири роботи, які є ретроспективою івано-франківського відеоарту, на фестивалі покаже член журі та художник Ростислав Котерлін.

"Перше відео, яке демонструватимуть на цьому фестивалі, я робив у 1995 році. Це був такий великий Betacam, який носили на плечах і знімали. Відповідно, все це знімалося на великі касети, і потім — монтаж. Монтажні столики великі. Тобто тоді це був досить складний, затратний процес. А остання відеоробота — це вже 2016-17 рік", — каже Ростислав Котерлін.

Голова Івано-Франківського осередку Національної спілки кінематографістів України Ольга. Суспільне Івано-Франківськ

На відкритті голова Івано-Франківського осередку Національної спілки кінематографістів України Ольга Терешкун вручила засновнику фестивалю історичну марку і листівку, яку випустили до 130-річчя від дня народження Олександра Довженка.

"В часи війни проходять такі надзвичайно потужні кінематографічні події в нас, на Прикарпатті, як фестиваль короткого метру 4:3. І сьогодні ми, звичайно, відзначаємо організаторів цього фестивалю пам'ятною історичною маркою, яка вперше в Україні вийшла і побачила світ саме на Івано-Франківщині", — говорить Ольга Терешкун.

Цьогоріч фестиваль триватиме сім днів і завершиться 27 вересня показом фільмів-переможців конкурсної програми.

Новини України