Троє кримських татар вибороли перші місця на чемпіонаті України з боротьби на поясах “Алиш”

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Ізет Бекіров, Айше Ягьяєва, Мадамін Мірзоєв здобули перші місця на чемпіонаті України з боротьби на поясах “Алиш”. Імран Усеїнов

12 червня у Хмельницькому завершився чемпіонат України з боротьби на поясах "Алиш". Кримська команда була представлена в різних категоріях трьома спортсменами, які посіли перші місця. Ізет Бекіров та Мадамін Мірзоєв змагалися за золото у двох видах боротьби: вільному та класичному, в якому вони перемогли. Айша Ягьяєва виступила одразу у двох вікових категоріях, в яких посіла перше та друге місце.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про цей вид спорту, як проходили змагання та кримськотатарських спортсменів розповів перший віцепрезидент Федерації спортивної боротьби АР Крим Імран Усеїнов.

Він пояснив різницю між класичним та вільним стилем боротьби.

"Класичний стиль — це коли боротьба відбувається корпусом, без використання прийомів ногами або взаємодії ніг суперника. У вільному стилі прийоми ногами дозволяються. Тобто, щось схоже на дзюдо", — зазначив Імран Усеїнов.

Віцепрезидент Федерації додав, що Ізет Бекіров та Мадамін Мірзоєв в кожних категоріях боролися по чотири рази, кожен за день провів 8 боїв.

Він наголосив на тому, що Ізет Бекіров, Мадамін Мірзоєв та Айше Ягьяєва брали участь у офіційних змаганнях вперше та здобули золоті медалі.

Айше Ягьяєва. Імран Усеїнов

"Айше Ягьяєва, яка виступала серед дівчат-юніорів, здобула перше місце. Потім судді запропонували виступити серед дорослих (категорія старше 18 років — ред.) і здобула бронзову медаль", — розповів Імран Усеїнов.

Він нагадав, що Федерація спортивної боротьби АР Крим, яка функціонує на підконтрольній території України, існує з 2020 року.

"Наша задача — опікуватися спортсменами-переселенцями з тимчасово окупованого Криму. Таким чином, ми даємо поштовх для розвитку кар'єри спортсменам, які знаходяться або знаходились на тимчасово окупованій території АРК. Таких спортсменів у нас не мало!", — зазначив Імран Усеїнов.

Кримські спортсмени. Імран Усеїнов

За його словами, наразі у Федерації є більше 15 діючих борців, які, в основному, всі кримчани.

"Є кримські татари, які проживали на півдні Херсонської області. Це я кажу про спортсменів, які старше 16-ти років, бо ще є діти. Але скільки їх точно, я не знаю, не можу сказати. Це треба рахувати, бо тільки в одному клубі може десь 20. Кількість дітей постійно змінюється", — додав він.

Імран Усеїнов зазначив, що Федерація представляє різні види боротьби.

Кримська команда. Імран Усеїнов

"Це олімпійська боротьба, традиційна боротьба на поясах. Також є борці представники грепплінгу і дівчинка у нас дзюдоїстка. Ми розширили свій статут для того, щоб мати змогу займатися всіма видами боротьби, бо наші спортсмени, які виступають на українських змаганнях, появи Федерації були, знаєте, ніби без опіки. Тобто, спортсмени, тренери мали завжди приєднуватись до якихось інших областей і просити, щоб їх взяли на змагання або ще щось. Зараз ми вже представляємо свій регіон", — розповів він.

Віцепрезидент Федерації також розказав, що наразі ведуться перемовини, щоб відновити кримське Управління з фізичної культури молоді та спорту, яке діятиме на підконтрольній території України до деокупації півострова.

Кримські спортсмени. Імран Усеїнов

"До окупації у нас було Міністерство молоді та спорту в Криму. В областях України, в кожній обласній адміністрації, є Управління з фізичної культури молоді та спорту, тобто офіційне представництво регіону. І ця структура відповідає за те, щоб заявляти своїх спортсменів (відправляти на змагання — ред), надавати подання до присвоєння майстра спорту, заслуженого тренера тощо. В нас такого немає. Тому ми вимушені напівофіційно працювати і опікуватись таким чином нашими спортсменами", — поділився Імран Усеїнов.

Він зазначив, що навіть подання на спортивні звання та розряди для кожного спортсмена Федерація має робити через інші обласні управління, що є не дуже зручним способом.

Кримська команда. Імран Усеїнов

Імран Усеїнов розповів, що спортсмени Федерації входять до складу збірної України.

"Ірфан Мірзоєв — спортсмен греко-римського стилю, який стабільно показує результат. Він зараз є першим номером збірної України і взагалі найкращим спортсменом у ваговій категорії 77 кг в країні. Дуже стабільний спортсмен. Кожного року представляє Україну на міжнародних змаганнях, на континентальних і світових: чемпіонат Європи, чемпіонат Світу", — розказав він.

Ірфан Мірзоєв. Імран Усеїнов

Віцепрезидент Федерації також розповів про інших спортсменів, їх досягнення та плани на майбутнє.

"Якщо казати про грепплінг, то в нас є такі спортсмени, як Сулейман Мамутов і Іван Шкрабій. Нещодавно їхали в травні на чемпіонат Європи і здобули там медалі. Сулейман Мамутов став чемпіоном Європи, Іван Шкрабій став призером чемпіонату Європи. Сулеман, до речі, тоді переміг росіянина, що дуже символічно. І от зараз на чемпіонаті України з боротьби на поясах наші хлопці підібрались до світового турніру, який відбудеться в Казахстані. І там представлять нашу державу", — додав Імран Усеїнов.

Новини України