“Треба виїжджати заради дітей”: жителі Семенівки після обстрілу РФ переїжджають у модульні будинки у Чернігові

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Жанна Марченко, переселенка з Семенівки. Суспільне Чернігів"То якось стріляють в одну точку, ми вже знали. А це просто — куди попаде. То на вулицю, де я жила, то на сусідню, то по центру, то біля лікарні. Взагалі не зрозуміло було, куди падало і куди тікати. Дуже страшно було, і ми сиділи в цій лікарні. Я вже тоді зрозуміла, що немає що тут робити. Нема що терпіти. Дітей треба рятувати".

Жанна Марченко разом з донькою. Суспільне Чернігів

Жанна працювала медичною сестрою в Семенівському центрі первинної медико-санітарної допомоги. Жінка розповідає, у Семенівці залишився її 70-річний батько та чоловік. Тато відмовився виїжджати, а чоловік працює комунальником. Жінка говорить: обстрілів у Семенівці побільшало, починаючи з середини грудня.

Семенівський центр первинної медико-санітарної допомоги після обстрілу РФ 7 січня. Жанна Марченко"І скидали чотири авіабомби, і роботу мою просто… І вікна повилітали, і в кабінеті. Я, коли зайшла до кабінету, то просто жах! Взагалі нічого не лишилося".

Родина Коротких теж із Семенівки. Ще влітку 2024-го, після чергового обстрілу РФ, вони переїхали до модульного містечка у Чернігові. З того часу кілька разів навідувалися до рідного міста, але інтенсивний обстріл 7 січня, розповідає Олена Коротка, змусив прийняти остаточне рішення.

Олена Коротка, переселенка з Семенівки, разом з дітьми. Суспільне Чернігів"Страшно за дітей. Найбільше за них страшно. Хотілося б, щоб там затихло, і повернутися".

У модульному містечку "Новоселівка-2" родинам надали кімнати, гуманітарну допомогу, речі першої потреби, каже виконувачка обов'язків комендантки містечка Ольга Коробко.

Ольга Коробко, в.о. комендантки модульного містечка “Новоселівка-2”. Суспільне Чернігів"Скільки було місць – стільки поселили. Більше в мене місць немає. Надали людям ковдри, їжу. Все що могли – надали".

Радник начальника обласної військової адміністрації Андрій Подорван говорить, що частина людей виїжджає з Семенівки сама — до родичів чи знайомих. А для тих, хто потребує житла, є кілька варіантів допомоги.

Модульне містечко “Новоселівка-2” у Чернігові. Суспільне Чернігів"Перше, це модульні будинки. Їх наразі в області шість. Але вільні місця є у п’яти".

За словами Андрія Подорвана, наразі у цих містечках є місця для близько 150 родин. Йдеться про окремі кімнати для них.

Андрій Подорван, радник начальника Чернігівської ОВА. Суспільне Чернігів

Другий варіант для евакуйованих – це гуртожитки. Їх два у Чернігові, і ще один у Куликівській громаді. Третій варіант — це приватні будинки, які розташовані на території Ніжинського, Прилуцького і частково Чернігівського районів.

"Наявність цього житла — це добра воля тих людей, які згодні ці будинки надати. Або буває таке, що ці будинки у комунальній власності громад".

Йдеться про близько дві сотні будинків у цих районах. Щоб отримати допомогу, зазначає радник начальника ОВА, треба звернутися до старост або місцевих військових адміністрацій.

***

Допоможіть нам стати кращими, розповівши про свій досвід користування сайтом Суспільного. Пройдіть це коротке опитування, воно займе до п'яти хвилин вашого часу. Дякуємо!

Новини України