За інформацією: Суспільне Полтава.
Згідно зі статистикою Держпраці, за останні п’ять років в Україні в агропромисловому комплексі травмувалися майже 2 000 людей, з них – 300 смертельно. На Полтавщині – постраждали 114 працівників, 14 з них зі смертельними наслідками.
2025 року під час весняно-польових робіт зафіксували три травми. Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповіла головна держінспекторка з безпеки праці Північно–Східного міжрегіонального управління Держпраці Валентина Кац.
"У першу чергу, це травматизм під час експлуатації сільськогосподарської техніки, тобто використання тракторів, комбайнів, сівалок, іншого обладнання. Так само є травми під час самого обробітку землі, не забуваймо, що є вплив хімічних речовин, бо зараз працюють з пестицидами, мінеральними добривами. Це можуть бути хімічні опіки, людина може надихатися і спричинити серйозні отруєння. Також не забуваємо про перевтому і стрес. Це тривалий робочий день, сезонні роботи, навантаження, люди працюють і вночі, і вдень".
Валентина Кац, головна держінспекторка з безпеки праці Північно-Східного міжрегіонального управління Держпраці. Суспільне Полтава
Як розповіла Валентина Кац, близько третини усіх нещасних випадків трапляються під час ремонтних робіт з технікою. Перевірки щодо порушень охорони праці нині можна проводити лише позапланові, коли надходять скарги щодо порушень.
"Скарги надходять, але в більшості випадків вони без підтверджувальних документів. Є люди взагалі не з цього підприємства: "Ми бачили, що хтось щось в полі виконував". Більшість скарг надходить до відділу праці по неоформлених (працівниках – ред.), невиплаті зарплати. З безпеки праці в нас дійсно мало. За минулий рік, мабуть, дві, де ми виходили на перевірку, де не проводили інструктажі з охорони праці, навчання, не мали дозвільної документації".
Про травматизм у сільському господарстві говорили в ефірі Українського радіо “Полтава”. Суспільне Полтава
Фахівці Держпраці зазначають, що на рівень травматизму впливають відсутність на підприємствах інструктажів з безпеки перед роботою, медичних оглядів та контролю за станом техніки. Агропромисловий комплекс після галузі виробництва посідає у світі друге місце за травмонебезпечністю.
Повністю інтерв’ю слухайте за посиланням.