За інформацією: Суспільне Полтава.
У Полтаві на Театральній площі відбувся обласний фестиваль театралізованого вертепного дійства "Різдвяна феєрія". У фестивалі взяли участь майже два десятки колядних гуртів та мистецьких колективів з 11 територіальних громад.
Про це повідомили на сайті Полтавської ОВА.
У Полтаві відбувся обласний фестиваль театралізованого вертепного дійства “Різдвяна феєрія”. Суспільне Полтава"Зірка — це один з символів Різдва. Насправді, волхви зі сходу мудреці, які йшли до Ісуса принести йому дари – золото, ладан, смирну. Вони дізналися про його народження через нову зірку, яка з'явилася на небі. І саме до неї вони йшли, і по таких біблійних, історичних фактах це не був місяць, можливо років два вони йшли за цією зіркою, і ця зірка вела їх. І там, де вона зупинилася над містом Віфлеємом, вони зрозуміли, що через там сувої царя Ірода, який їм дали почитати, що саме в Віфлеємі народився Спаситель, зірка привела цих волхвів до новонародженого Спасителя", — координаторка проєкту "Діти та війна" БФ Карітас Полтава Тетяна Прядко.
У фестивалі взяли участь майже два десятки колядних гуртів. Суспільне Полтава
У фестивалі взяли участь майже два десятки колядних гуртів та мистецьких колективів з Полтавської області. Учасниками були як діти, так і дорослі.
"У нас був традиційний біблійний вертеп. У нас були герої цієї відомої різдвяної історії. І це були, звісно, що колядники. Тому кожен з цих персонажів говорив частинку цієї історії в українській колядці. І загалом ми співали достатньо традиційні колядки. Це Нова Радість стала у Вифлеємі, стала новина, ну і одну сучасну різдвяну колядку ми заспівали", — повідомила Тетяна Прядко.
Учасниками були як діти, так і дорослі. Суспільне Полтава
Ініціаторами проведення фестивалю був департамент культури і туризму Полтаської ОВА спільно з Центром народної творчості та Полтавською єпархією ПЦУ.
"Сьогодні нас приїхало 17 чоловік. Виконували ми старовинні колядки і щедрівки. До речі, ми вже не вперше на "Різдвяній феєрії". Це той захід, який захоплює дух, який надихає нас відроджувати наше українське, яке нам так зараз необхідно. Не забувати, а лише відроджуватим", — прокоментувала Тетяна Прядко.