“Титани на татамі”: у Вінниці проводять тренування з інклюзивного дзюдо для ветеранів

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Тренування з дзюдо для ветеранів. Суспільне Вінниця

За словами співзасновника проєкту Богдана Копчатова, це допомагає бійцям з ампутаціями та посттравматичним синдромом повернутися до активного життя.

і, хто у нас на постійній основі — це місцеві люди, а є ще ті, хто приходить із реабілітаційних центрів і госпіталів. Оскільки проєкт інклюзивного дзюдо є першим і єдиним в Україні, ми починали і рухалися в невідоме, адаптовували тренування і час їх проведення. Переробляли елементи розминки, техніки, поступово їх допрацьовували", — розповів Богдан Копчатов.

Тренування з дзюдо для ветеранів. Суспільне Вінниця

Тренування з інклюзивного дзюдо та самбо проходять двічі на тиждень. За рік існування до проєкту долучилися понад 100 ветеранів.

ройшли через нас вже десятки людей. Найкращим результатом є, коли людина після поранення приходить на тренування, тренується і через деякий час йде у цивільне життя, влаштовується на роботу. Це означає, що результат нашої діяльності позитивний. Амбіції проєкту — це допомогти інтегруватися у цивільне життя і допомогти у реабілітації. Це наше першочергове завдання, а потім ми хочемо стати чемпіонами паралімпіади", — сказав Богдан Копчатов.

Тренування з дзюдо для ветеранів. Суспільне Вінниця

Ветеран Ярослав Лопатюк займається майже рік. Каже, що заняття допомагають не лише підтримувати здоров’я, а й тримати рівновагу на протезах. У нього — ампутовані обидві ноги.

"Ці десять місяців дали мені відчутний результат. Я намагаюся не пропускати, тут займаюся, спілкуюся з хлопцями, поки все добре. З кожним місяцем відчуваю приплив сил і бадьорості. Сьогодні вже ходжу, займаюся на стадіоні. Круг 400 метрів раніше ішов 45 хвилин, зараз — за 50 хвилин проходжу 5 кругів", — розповів Ярослав Лопатюк .

Тренування з дзюдо для ветеранів. Суспільне Вінниця

Вперше на тренуванні побував ветеран Костянтин, якого комісували торік через епілепсію після контузії.

"Спочатку служив у Вінниці, у військах РЕБ, їздили звідси на ротацію на Донбас, потім мене перевели на підсилення в Нікополі, окрема рота РЕБ. Там я ще рік прослужив, а потім мав вже на контракт переходити, збирав документи, то напади (епілепсії — ред.) почастішали і мене списали. Коли повернувся, була сильна депресія, поганий душевний стан. Я почав відвідувати різні події, працювати з психологом і в настало покращення. Намагаюся більше насичувати своє життя різними подіями і спілкуватися з колом ветеранів, бо це свої люди і вони розуміють краще", — сказав Костянтин.

Тренування з дзюдо для ветеранів. Суспільне Вінниця

Серед учасників також Валерій, який у липні 2023 року під час штурму на Запорізькому напрямку отримав 2 тяжких поранення. Розповів, що лікарі дістали з його тіла 230 осколків.

"Після звільнення з армії перебрався у місто, потрапив сюди. У нас є телеграм-канал, де є відео з тренувань, які були на початку, то там ми просто з колін відтискалися, робили по 2-3 кувирки, і зараз результат на відео дуже видно. За відчуттями в моєму житті з’явилося набагато більше руху. Навантажуєшся і нічогопоганого в голову не лізе", — сказав Валерій.

Новини України