Домой Украина “Ти так, бл*ть, тужилася!”. У Рівному породіллі звинувачують акушера у пологах, які...

“Ти так, бл*ть, тужилася!”. У Рівному породіллі звинувачують акушера у пологах, які ледь не вбили їхніх дітей

610
English EN Russian RU Ukrainian UK
ПОДЕЛИТЬСЯ

“Дєвочка, бл*ть, ти не на діскотєку попала”, – точно не таке мріє почути жінка під час пологів. Особливо, коли вона змучена потугами, які тривають добу. Особливо, коли у її ще не народженої дитини зникає серцебиття.

У Рівному через надважкі пологи немовля перебуває в комі. У тому, що її дитина на межі життя і смерті породілля – 22-річна Анастасія Редько – звинувачує лікаря, який відмовився їй робити кесарів розтин, пише ЗМІ.

За словами жінки, яку цитує ТСН.ua, її вагітність минала без ускладнень. Однак, коли після 40-го тижня пологи не почалися, її поклали до відділення патологій.

Там жінці намагалися стимулювати пологи за допомогою катетера Фолея. Він мав би розширити матку настільки, наскільки це потрібно, щоб вийшла дитина.

Перейми у Анастасії почалися, але коли катетер зняли, то виявилося, що він не допоміг і жінка ще не готова народжувати самостійно.

Перейми у жінки не припинялися близько доби. Коли породілля зрозуміла, що у неї може не вистачити сил на потуги, вона попросила акушерку покликати лікаря та простимулювати пологи не вранці, а увечері.

Прийшов лікар-акушер Ігор Жильчук. Через те, що потуги наростали, лікар вирішив, що жінка народить сама. Однак, за словами Анастасії, сил уже не було, а пологи не починалися.

Породіллі поставили капельницю, після якої їй стало погано, а серцебиття дитини то зникало, то знову з’являлося.

Зрештою лікар вирішив починати пологи, попри те, що жінка була вже цілком знесилена.

Анастасія каже, замість того, щоб пояснювати, кричав на неї та використовував нецензурну лексику.

Сама вона розродитися вже не могла, тож дитину витягували вакуумом та натискаючи на живіт. Все це допомогло дитині “вийти”, але немовля обвила пуповина і воно не дихало.

“Я побачила, що з дитиною щось не так, питаю у лікаря, чому він не кричить, а той каже: “Ти так, бл*ть, тужилася!”, – розповіла Анастасія.

Новонароджений не дихав. Медики реанімували немовля, встановили апарат штучного дихання. Зараз дитина у комі. Прогнози лікарів невтішні.

Після пологів Жильчук пояснив, що дитина потрапила до реанімації саме через те, що деякий час була без кисню. Свою провину лікар у розмові з Анастасією відкидав.

ТСН.ua пише, що жінка зверталася до завідувача відділення Валерія Нобіса, який обіцяв з’ясувати ситуацію. Проте в результаті Анастасія не отримала можливості поспілкуватися ні з головним лікарем Сергієм Cулімовським, ні передати йому скаргу на Жильчука.

ПОДЕЛИТЬСЯ