Тернопільський парк обробили від кліщів

За інформацією: Суспільне Тернопіль.

Оббробка парків від кліщів. Суспільне Тернопіль

У Тернополі в парку імені Тараса Шевченка група дезінфекторів провела обробку території від кліщів.

Про це Суспільному повідомила директорка підприємства, яке займається профілактичною дезінфекцією, Лідія Бойко.

За її словами, сприятливий період для обробки проти кліщів триває з квітня по червень.

"Висота хмари не перевищує двох метрів, адже місця паразитування кліщів — це знижені ділянки. У місцях, де потрапляє пряме сонячне проміння, іксодові кліщі знищуються. Як бачимо, хмара з препаратом поступово осідає з прилипачами. Найнебезпечніші місця їхнього паразитування й розмноження — це сухостій, затінені ділянки, опале листя, компостні ями, неприбране сміття. Це є їхнє улюблене середовище", — розповів дезінфектор Ігор Максим’як.

Обробка парку від кліщів. Суспільне Тернопіль

Дезінфекторка Любов Долішня говорить, що найкраще обробляти територію, коли трава скошена.

"На деревах кліщів немає, вище півтора метра вони не піднімаються. Бажано, щоб люди утрималися від прогулянок із собаками та дітьми в парку хоча б пів дня після обробки. Кліщі тримаються біля землі, в холодних, непросвітлених місцях, бояться сонця й ховаються в затінку".

Обробку території парку проти кліщів. Суспільне Тернопіль

За словами Лідії Бойко, обробку територій продовжать у парках "Здоров’я", "Слави", "Національного відродження", а наступного тижня — у "Сопільче".

"Для обробки використовуємо сертифікований препарат, дозволений до застосування у зонах відпочинку, зокрема на дитячих майданчиках. Він має всі необхідні дозвільні документи. Засіб діє швидко, має тривалу залишкову інсектицидну дію. Доза препарату розрахована на знищення комах, тож він не становить загрози для людей і тварин. Препарат ефективний на всіх етапах життєвого циклу кліща — як у стадії личинки, так і дорослої особини. Найбільше скупчення кліщів ми спостерігаємо в парку "Здоров’я", оскільки там знижена інсоляція, більше тіні, листяних дерев і велика кількість опалого листя — це сприятливі умови для їхнього існування", — зазначила Лідія Бойко.

Лідії Бойко. Суспільне Тернопіль

Епідеміологиня обласного центру контролю хвороб Світлана Маціпура повідомила, що з початку року на Тернопільщині зареєстровано 425 випадків укусів кліщів.

Новини України