Тепло та комфорт для ВПО: як у Броварах створюють умови для зимівлі переселенців

Тепло та комфорт для ВПО: як у Броварах створюють умови для зимівлі переселенців

У Броварах функціонує модульне містечко для ВПО на 352 особи з повним комфортом та інфраструктурою. Містечко має автономні джерела живлення, безкоштовний Wi-Fi та всі умови для комфортного проживання взимку.

З настанням холодів і погіршенням погоди, питання комфортного проживання людей стає ще актуальнішим, особливо для тих, хто вимушено покинув свої домівки. УНН вирішив дізнатися, як у таких умовах живуть мешканці модульного містечка для внутрішньо переміщених осіб у Броварах. Чи готові їхні оселі до зими? Які виклики виникають у мешканців і як вони їх долають?

У Броварах створене модульне містечко, яке стало прихистком для внутрішньо переміщених осіб, що залишилися без житла через війну. Цей проєкт став одним із символів підтримки та солідарності громади з тими, хто постраждав від наслідків російської агресії. 

Містечко облаштоване сучасними модульними будинками, які відповідають усім стандартам комфорту та безпеки. Тут є все необхідне для тимчасового проживання: кухні, санвузли, спальні кімнати, зони для відпочинку та навіть простір для дітей. Окрім того, містечко забезпечене альтернативними джерелами електроенергії, що дозволяє його мешканцям комфортно почуватися під час відсутності світла у холодну погоду.

Станом на сьогодні ситуація стабільна. У нас є альтернативні джерела електроенергії, це два генератори, які повністю забезпечують мешканців теплом на випадок відключення світла. Ми не допускаємо, щоб температура опускалася нижче норми. Коли вже є температура нижче норми самого приміщення тоді вмикаються генератори і опалюються приміщення

– розповів УНН Броварський міський голова Ігор Сапожко.

Він зазначив, що наразі скарг від внутрішньо переміщених осіб на умови їхнього проживання немає.

Водночас у керівництві модульного містечка вказали, що моніторингові групи, які проводять перевірки умов проживання ВПО, відзначили, що містечко в Броварах одне з найкращих в Україні.

Його мешканці мають повне забезпечення, для них облаштована  інфраструктура, їм  є де приготувати їжу, в них є постійно наявна тепла вода, є вбиральні, є кімнати загального користування, які облаштовані безкоштовним Wi-Fi, телебаченням, там встановлені зручні диванчики. 

Окрім того, в модулях облаштована система протипожежної безпеки, в кожному модулі є система кондиціонування. 

Для дітей, які перебувають у модульному містечку облаштований дитячий майданчик.

“У нас діти і дорослі безкоштовно можуть відвідувати комунальні заклади міста, гуртки. Наприклад в рамках позашкільного навчання діти у нас їздять на безкоштовні гуртки, а люди пенсійного віку їздять безкоштовно в басейн. Для цього у нас є спеціальний транспорт, який їх безкоштовно возить”, – розповів мер міста.

Він також додав, що діти внутрішньо переміщених осіб мають змогу відвідувати школи та садочки міста.

“Школа і садочок у нас поряд. Місцеві діти дуже люблять діток з модульного містечка. За два роки коли дітки ходили до садочків і шкіл у нас взагалі не було конфліктних ситуацій, булінгу. Вони дуже гарно приймають дітей ВПО, добре до них ставляться. Вони мають друзів”, – зазначив Ігор Сапожко.

За його словами, місцева влада за потреби допомагає із працевлаштуванням людям, які приїжджають у місто.

Допомога з роботою, житлом і навіть з дозвіллям: у Броварах розробляють комплексну програму підтримки ВПО 13 серп. 2024, 10:20 • 106967 переглядiв

Особлива увага, за даними мера Броварів, приділяється створенню умов для зручного проживання людей з інвалідністю. Всі будинки обладнані пандусами, а територія повністю доступна для маломобільних груп населення. “Ми доклали всі зусилля, щоб зробити містечко максимально комфортним для різних категорій мешканців, включаючи багатодітні сім’ї, пенсіонерів і людей з особливими потребами”, – підкреслив Ігор Сапожко.

У модульному містечку УНН розповіли, що міський голова постійно цікавиться питанням, щодо комфорту мешканців. “Він і сам приїздить на якісь там прийоми чи зустрічі з ВПО, де вони обговорюють всі питання. Він завжди цікавиться і у працівників закладу, які є потреби, і також у людей, які тут проживають, запитує, що їм потрібно для комфортного проживання. І ці питання постійно вирішуються”, – розповіли місцеві мешканці.

На думку Ігоря Сапожка цей проєкт надзвичайно важливий для броварської громади. За його словами, модульне містечко є частиною більшої стратегії підтримки переселенців у Броварах. “Це не просто житло — це тимчасовий дім для тих, хто втратив усе. Ми продовжуємо працювати над тим, щоб ці люди почували себе частиною нашої громади, отримували підтримку та мали можливість адаптуватися до нових умов”, — зазначив мер.

Додамо

Модульне містечко для внутрішніх переселенців у Броварах було облаштоване за допомогою польських і німецьких партнерів і відкрилося у листопаді 2022 року.

Воно складається з 4-х зблокованих будинків, у кожному з яких 22 кімнати по чотири місця. У кожному блоці по десять душових та туалетів. Усього модульне містечко розраховано на 352 людини.

Джерело

Новини України