За інформацією: Суспільне Полтава.
У селищі Степне Коломацької громади деякі місцеві скаржаться на проблеми із водопостачанням. Інколи його немає, а іноді з’являється зі слабким напором. Останнім часом із кранів місцевих разом з водою витікає пісок. Голова громади заявляє, що це тимчасово і цю проблему вирішують.
Про це Суспільному розповіла місцева жителька Олена Ступенко.
У селищі Степне Коломацької громади деякі місцеві скаржаться на часту відсутність води. Інколи це може тривати до кількох діб, розповіла місцева Олена Ступенко.
"Місцеві жителі кажуть, що у них постійна проблема, усе їхнє життя – проблема з водою. Я живу на другому поверсі, але живу туди ближче до водонапірної вежі. Тобто в мене хоч десь колись цівка якась з’являється. Гаряча вода не з’являється, тому що котел не може запустити гарячу воду, коли не достатньо напору", — розповіла місцева жителька Олена Ступенко.
Олена Ступенко, місцева жителька. Суспільне Полтава
Місцева жителька Юлія Альошкіна у Степному живе три роки, два з яких – майже без води.
"Ми, як сиділи без води, так і сидимо й надалі. А ось останні дні взагалі води не було. Тобто світло є – води немає. Світла немає – води немає. Я дізналася таку інформацію, що генератори у нас є, ми не використовуємо їх за призначенням", — продовжує місцева жителька Юлія Альошкіна.
Жінка разом із іншими місцевими неодноразово зверталася до сільської ради та в ЖКК.
Вода, яка тече з кранів у селі Степне. О. Ступенко
Водопостачанням у селі займається комунальне підприємство "Степне". Щоліта у Степному збільшується забір води. Нині там функціонує три свердловини і вони не справляються. Минулоріч одну із них відремонтували, проте після неї із ладу вийшла інша, розповів голова Коломацької громади Євген Почечун.
Голова Коломацької сільради Євген Почечун. Суспільне Полтава
"Відключення електрики – це додало ще більше проблем. Ми ще в минулому році для КП "Степне", яке обслуговує населення і подає воду в нашій громаді, закупили два потужних трифазних генератори, які зараз і працюють для подачі води. Але свердловини, звичайно, не встигають набиратися тією необхідною кількістю води і передавати її людям", — продовжив голова Коломацької сільради Євген Почечун.
За словами місцевої Марини Шийки, останні місяці із крану в її помешканні із водою тече і пісок. Він потрапляє і в побутову техніку, яка пов’язана з використанням води.
"Приходив майстер, розбирав котел, у мене всі трубки були забиті піском. Усі. Цю воду із піском п’ємо ми всі. Ламаються пральні машинки, ламаються котли, "ламаємося" ми, потрапляючи в лікарні. Техніка не витримує, а ми тим паче", — розповіла місцева жителька Марина Шийка.
Марина Шийка, місцева жителька. Суспільне Полтава
Як пояснив Почечун, під час ремонту однієї із свердловин, стався прорив фільтру. Відтак пісок потрапив у водопровід.
"Зараз ведуться поступові роботи, дворові роботи по вилучені цього піску. Із піском вирішується по зверненням, хто звертається у КП, вони проводять певні роботи по дворовому вилученні цього піску", — додав Євген Почечун.
За словами Євгена Почечуна, цьогоріч на вирішення проблем із водопостачанням грошей у бюджеті не передбачені. Аби вирішити питання, потрібно близько 5 мільйонів гривень і півтора року на роботи.