За інформацією: Суспільне Чернігів.
Документи та приватизовані землі біля Ялівщини. Суспільне Чернігів
Деснянський районний суд Чернігова відмовив у задоволенні позову Чернігівської ОДА щодо повернення у державну власність земель біля регіонального ландшафтного парку "Ялівщина", які були розпайовані у 2006 році та перейшли в приватну власність.
Таке рішення 9 грудня 2024 року оголосила суддя Ірина Рахманкулова. На засіданні вона зачитала вступну і резолютивну частини рішення. Підстави відмови, за словами судді, оприлюднять 19 грудня.
Земельні ділянки, з приводу яких позивалася ОДА, розташовані поблизу регіонального ландшафтного парку "Ялівщина". Раніше їх використовувало сільськогосподарське підприємство "Квіти Чернігова". У 2006 році ці землі приватизували з цільовим призначенням – "для ведення селянського господарства". Всього було 20 ділянок. Власниками цих ділянок стали, зокрема, колишній тесть звільненого міського голови Чернігова Владислава Атрошенка Тимофій Бичков та люди, яких, як раніше повідомляло Суспільне, пов’язували з ексдепутатом міськради Павлом Гармашем.
У серпні 2023 року цільове призначення земель змінили, щоб там можна було зводити будинки. Зробили це без рішення міської ради, внісши зміни до кадастрової карти. Ділянок стало 22, і мають вони вісім власників. Тоді виконувач обов'язків міського голови Олександр Ломако на своїй Facebook-сторінці зазначив, що зміна цільового призначення відбулася з порушенням законодавства. А ще раніше, у липні 2023 року на цих землях працювала важка будівельна техніка. Робили це з порушенням законодавства, розповідала тоді Суспільному представниця департаменту культури та туризму ОДА Валентина Мултанен. Бо ці землі — частина пам’ятки археології місцевого значення "поселення Ялівщина".
Як пояснив вже під час судового засідання один із власників земельних ділянок Олександр Коленченко, на момент купівлі ним земельних ділянок не було жодних документально зафіксованих обмежень щодо цієї землі. А про те, що вона є частиною археологічної пам'ятки, дізнався пізніше.
"Взагалі я, як власник земельних ділянок, про цю ситуацію дізнався лише в кінці 2023 року, коли до мене прийшов позов", — пояснює Олександр Коленченко.
Після зміни цільового призначення землі Чернігівська окружна прокуратура звернулася до суду з проханням накласти арешт на земельні ділянки. Суд позов задовольнив. Згодом до суду подала і Чернігівська ОВА, щоб повернути землю до державної власності.
Як у Чернігові розпочинали розгляд цієї справи — дивіться у сюжеті: