Вирок отримав Віктор Ведута.
Віктор Ведута став “старостою” села при окупантах.
15 жовтня Дзержинський райсуд Харкова оголосив вирок підприємцю Віктору Ведуті, який під час окупації став “старостою” села Співаківка в Оскільській громаді Ізюмського району. Чоловіка визнали винним і призначили йому покарання у вигляді трьох років тюрми, однак умовно. Майно в нього не конфіскували. Про це повідомив Харківський антикорупційний центр із посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень.
Віктор Ведута є уродженцем міста Донецьк, має вищу освіту, раніше судимим не був. Вдівець, має на утриманні 8-річну дитину (дружина померла у листопаді 2023 року). Є власником та працює директором товариства з обмеженою відповідальністю “СТОІК-В.І.П”. Ця фірма займається комплексним обслуговуванням об’єктів. Серед її інших видів діяльності — інші види діяльності із прибирання, надання інших допоміжних комерційних послуг, інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах. Спочатку фірма була зареєстрована у Донецьку, тепер — у Києві. Проте підряди їй давали в Ізюмському районі. Один із таких — від відділу освіти Ізюмської райдержадміністрації (вартість — більше ніж півтора мільйона гривень).
У Віктора Ведути є дві земельні ділянки і нерухоме майно на Ізюмщині, а також нерухомість у Донецьку. Коли росіяни окупували Ізюмщину у 2022 році, Ведута був у селі Співаківка. Наприкінці квітня того ж року окупанти запропонували Ведуті стати старостою у так званому “Спиваковском сельськом совете”. Той погодився. На посаді він збирав паспортні дані жителів, інформацію про транспорт у населення села, проводив агітаційну роботу.
“З кінця квітня по 11 вересня 2022 року Ведута на території с. Співаківка сприяв мешканцям села у підготовці документів, що подавались ними до незаконного органу влади, збирав паспортні дані місцевих мешканців, робив перепис наявної у місцевих мешканців важкої техніки та транспортних засобів, організовував збір та отримання “матеріальної” і “фінансової” допомоги від представників рф, а також розподіл такої допомоги між місцевими мешканцями, надавав дозвіл на виїзд місцевим мешканцям за межі села, організовував проведення агітаційної роботи серед населення”, — розповів ХАЦ.
У суді Ведута повністю визнав провину. Він розповів, що у 2014 році разом із дружиною переїхав із Донецька до Співаківки. Коли село окупували, не зміг виїхати. Також Ведута стверджує, що односельці попросили його налагодити видачу гуманітарної допомоги, і він погодився. За деякий час окупанти призначили його старостою. При цьому, Ведута каже, що загарбники не платили йому зарплатню, а він “негативно сприйняв” окупацію.
Прокурор просив для Ведути покарання у вигляді п’яти років тюрми з позбавленням права обіймати певні посади на 10 років, без конфіскації майна, проте зі звільненням від відбування покарання з іспитовим строком на три роки. Адвокат погодилася, однак попросила рік іспитового строку. Сам Ведута просив не позбавляти його волі, оскільки має виховувати сина. Суд дав Ведуті три роки тюрми умовно, без конфіскації майна.
Винним Ведуту визнали за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.
Як писав UA-NEWS.in.ua, головного “поліцая” Куп’янська засудили до 12 років в’язниці. Євген Лісняк знаходиться в міжнародному розшуку.
Автор: Марія Мирошниченко