“Стоїть повен унітаз”: чому жителям вулиці Київське Шосе у Полтаві не чистять каналізацію

За інформацією: Суспільне Полтава.

У Полтаві на вулиці Київське Шосе забита каналізація. Нечистоти не відходять через провалля колектора, до якого приєднана каналізаційна мережа приватних будинків.

Що кажуть люди про забиту каналізацію

У деяких будівлях на вулиці Київське Шосе у Полтаві через забиту каналізацію люди не можуть користуватися санвузлами. Така ситуація, зокрема, на станції технічного обслуговування Олександра Сіроштана. Суспільному він розповів:

"Коли ідуть дощі, колектори переповнюються. Не змивається, повний бачок злився. Наліт, унітаз весь брудний, воно все стоїть в унітазі, це катастрофа, смердить".

Полтавець Олександр Сіроштан біля забитої каналізації на вулиці Київське Шосе у Полтаві. Суспільне Полтава

86-річна полтавка Лілія Худолій прочищає унітаз за допомогою вантуза:

"Вранці прокидаєшся, дивишся, а в унітазі чорне. І тхне страшенно. Вранці ото як почнеш прочищати, щоб воно хоч трішки (зійшло ― ред.). Вантузом проштовхую та воду ллю".

За словами місцевих, нечистоти не відходять через обвал каналізаційного колектора, який перебуває на балансі підприємства "Полтававодоканал".

Полтавка Лілія Худолій. Суспільне Полтава

Яка відповідь "Полтававодоканалу" про забиту каналізацію

Аварійна ситуація, пов’язана із руйнуванням колектора та утворенням провалля на вулиці Київське Шосе, сталася у лютому 2024-го. Саме до ділянки цього колектора і приєднана каналізаційна мережа приватних будинків. Про це представники "Полтававодоканалу" повідомили у відповіді на інформаційний запит Суспільного.

Для відновлення руху стічних вод змонтували нову тимчасову каналізаційну насосну станцію. Через неї йде цілодобове перекачування стічних вод. Грошей на ремонт колектора поки немає.

Будинки на вулиці Київське Шосе у Полтаві, у яких можуть бути проблеми з каналізацією через руйнування колектора. Суспільне Полтава

За даними підприємства, проблема з каналізацією полягає у забитих трубах саме у приватних житлових будинках. Вирішенням проблем з внутрішньобудинковою каналізацією повинні займатись виключно власники помешкань, повідомили у відповіді на запит.

Аби вирішити проблему, місцеві жителі наймають асенізатор для відкачування відходів. Це роблять приблизно раз на два тижні, розповів полтавець Олександр Сіроштан. За його словами, вартість такої послуги складає до 4 тисяч гривень.

Новини України