Сполучає колишній райцентр та навколишні села: на Вінниччині люди скаржаться на стан дороги

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Дорога у Томашпільській громаді. Суспільне Вінниця

Жінка розповіла: зверталась до місцевої влади, облавтодору та на гарячі лінії. Усе було безрезультатно.

"Дзвонила неодноразово. І на гарячу лінію дзвонила до президента. Я хочу, щоб люди спокійно проїхали. Хоч трохи хай зроблять ямковий ремонт. Я не кажу за капітальний. Більші ями позасипати можна, щоб машини спокійно проїхали", — сказала жінка.

Рів на узбіччі дороги. Суспільне Вінниця

Олександр Дарієвський із села Пилипи-Борівські сказав, що на фронті дороги у кращому стані, хоча їх щодня обстрілюють. Чоловік знає про це не з чуток, бо сам військовий.

"Як дорога у нас? На війні дорога краща. Там бомблять через день, але дороги роблять. В цьому стані вона вже років 5 або 6. Геть ямковий ремонт типу щось мали. До Антонівки зробили, далі забули", — сказав чоловік.

Анатолій Федоренко з Харківщини у село Калинка переїхав трохи більше ніж тиждень тому. І теж нарікає на погані дороги.

"Від війни переїхали сюди, хата розбита. Що за дороги? Я майже 800 кілометрів проїхав, то це найгірша ділянка. Ну є місцями, але не так. В Томашпіль їздимо, бо там нема магазинів у нас, за продуктами, за необхідними речами. Раз у тиждень виїжджаємо за продуктами. А так, звісно, повідпадає ходова, порозбиваємо", — розповів чоловік.

Дорога у Томашпільській громаді. Суспільне Вінниця

Житель Антонівки Володимир Боднар сказав, що у такому стані дорога була не завжди.

"Дорога була хороша, а зараз яма на ямі. Дороги немає. Треба її трошки зробити, бо їхати неможливо. Ніхто не реагує. Кому вона? Зараз війна. Як дорога? Нема дороги".

"Люди звертаються. Але що ж це треба звертатись, як вони мають самі бачити. Це їхні обов’язки: організовувати, проводити роботи, знаходити ресурси. Вони цього не роблять", — сказав житель Антонівки Олександр Павлов.

Яма на дорозі. Суспільне Вінниця

Дорога від Томашполя через Антонівку – міжміського значення, розповіла староста Антонівського старостату Олена Балган. Торік ямковий ремонт у селі робили коштом місцевих аграріїв.

"Того року ми попросили нашого орендаря, який орендує землю в нас, це Вінницька промислова група. Вони нам виділили на територіальну громаду кошти, за які ми закупили асфальт, деякий ямковий ремонт зробили. Але за зиму нові ями з’явились. Люди вже хочуть перекривати дорогу. Бо їздять фури постійно день та ніч, великі фури, зерно. А скоро піде буряк, то це жах", — розповіла Олена Балган.

Ями на дорозі. Суспільне Вінниця

Суспільне надіслало інформаційний запит до обласного департаменту управління дорожнього господарства. Там зазначили: у держбюджеті на 2024 рік грошей на ремонт та утримання доріг не передбачили, тому дорогу ремонтуватимуть за наявності фінансування. “Виконання робіт з експлуатаційного утримання автомобільної дороги загального користування місцевого значення 0-02-12-04 "Вендичани — Чернівці — Томашпіль" можливе лише на умовах співфінансування.

Офіційний запит Суспільне надіслало і до служби місцевих доріг у Вінницькій області. На відповідь чекаємо.

Новини України