Служба у ДШВ: керівник рекрутингового центру про роботу, контракти та відкриття у Полтаві

За інформацією: Суспільне Полтава.

Фахівці рекрутингових центрів допомагають охочим обрати фах у війську, оформити документи для служби та надають консультації. Такий центр від десантно-штурмових військ може запрацювати і в Полтаві.

Про це в інтерв’ю Суспільному розповів начальник другого центру рекрутингу ДШВ Євген Ревуцький. Він родом із Полтавщини, де навчався та деякий час проходив службу, зокрема, і в Полтавському обласному військовому комісаріаті.

Рекрутинговий центр. Суспільне Полтава

Другий центр рекрутингу у Житомирі створили 30 листопада 2024-го року. Євген Ревуцький став його керівником. Окрім цього міста, центри можуть запрацювати також у Львові, Дніпрі, Одесі, Рівному та Полтаві. В останній триває обговорення такого варіанту.

Що таке рекрутинг і як працюють центри рекрутингу

Рекрутингові центри ― це установи, де охочим надають консультації щодо служби у війську та пропонують на вибір посади, які вони можуть посісти. Фахівці агітують на військову службу десантно-штурмових військ без участі територіальних центрів комплектування, сказав Євген Ревуцький.

У рекрутингових центрах можна проконсультуватися щодо подальшої служби. Суспільне Полтава

"На нашому сайті можна знайти всю інформацію, плюс там перехід на чат-бот, Instagram, Facebook. Можна і не приходити, можна до нас зателефонувати. Це може бути і онлайн-конференція".

За словами керівника центру, після підбору посади та конкретної військової частини усі кандидати мають пройти психологічне тестування, зібрати документи, а далі сержант-менеджер із центру супроводить людину на військово-лікарську комісію.

Представники центрів допомагають охочим обрати фах та правильно оформити документи. Суспільне Полтава

"Після того, як він (охочий служити ― ред.) пройшов цю комісію, де він визначений придатним до військової служби, ми його направляємо до військової частини, яку він обрав. Військова частина вже направляє його на навчальний центр для проходження базової загальної військової підготовки протягом 45 діб", ― сказав Євген Ревуцький.

За його словами, головна проблема роботи рекрутингового центру у тому, що не всі розуміють, як працює ця система.

"Всі думають, що якщо вони зайдуть в рекрутинговий центр або зустрінуть нашого сержанта-менеджера надворі, який просто агітує, вони не можуть нас розрізнити, що ми робимо. Рекрутинговий центр ― це нова система Збройних сил України. Це те, що треба, це круто".

Консультація у рекрутинговому центрі. Суспільне Полтава

Які фахівці потрібні у ДШВ

За словами керівника центру рекрутингу, охочим пропонують усі вакантні посади у війську відповідно до їхнього цивільного фаху.

"І кухарі нам потрібні, водії, фінансисти, діловоди, РЕБівці, оператори БпЛА, гранатометники, снайпери ― повністю весь спектр посад, які тільки є в десантно-штурмових військах. Але людина повинна обрати професію сама. Ми не можемо насильно його змусити", ― розповів Євген Ревуцький.

У ДШВ надають перевагу кандидатам до 45 років, які фізично здорові та вмотивовані.

"Якщо людина 50 плюс, але здорова, фізично розвинута і має дефіцитну спеціальність, то такі люди ще розглядаються. А якщо, наприклад, він непридатний до військової служби, можемо запропонувати (посади ― ред.) в інших частинах забезпечення десантно-штурмових військ, це логістика, наприклад".

Чи обов’язково підписувати контракт та які переваги служби за контрактом

У рекрутингових центрах можна проконсультуватися і піти, такий візит не зобов’язує людину йти у Збройні сили України. Тим, хто ухвалить таке рішення, пропонують розглянути два варіанти ― це служба за мобілізацією та контрактом. Останній має переваги, розповів Євген Ревуцький:

"Якщо людина підписує контракт, отримує одноразову грошову допомогу за підписання першого контракту в розмірі 8 прожиткових мінімумів громадян. Має право отримувати грошову компенсацію за піднайом житла. Якщо сімейний стан складає чотири особи, то це приблизно 4 800 гривень. Людина коли прослужить 25 років, має право отримати або житло, або компенсацію замість житла".

За контрактом можуть служити і ті повнолітні, хто не досяг 25-річного віку. Для них необхідна згода від батьків. Ці люди можуть підписувати контракт на 1 рік служби.

"Ті, хто підписують контракт на один рік, мають право звільнитися з військової служби по закінченню терміну дії контракту. А, відповідно, ті, що після 25 років, ― на три роки. Під час закінчення терміну дії контракту, вони не мають права звільнитися. І в них контракт продовжується до закінчення бойових дій або до оголошення демобілізації", ― сказав Євген Ревуцький.

Більше про рекрутинг дивіться у відео Суспільного.

Новини України