За інформацією: Суспільне Полтава.
На Полтавщині діє понад пів тисячі "Пунктів незламності". Із них більшість облаштували органи місцевого самоврядування. За майже пів року їх відвідали 110 людей. Скільки грошей витратили на облаштування та функціонування пунктів – у матеріалі Суспільного.
У Полтавській області діє 576 "Пунктів незламності".Адреси можна переглянути за посиланням. Із них 438 організували органи місцевого самоврядування та органи виконавчої влади, 36 – ДСНС, сім "Укрзалізниця", 95 – бізнес. Про це йдеться у відповіді обласного департаменту з питань оборонної роботи та цивільного захисту на запит Суспільного. Згідно з інформацією, яку надали, з жовтня 2023-го року до 29 березня 2024-го року "Пункти незламності", які облаштували органи місцевого самоврядування, відвідали 110 людей.
Запит Суспільного щодо суми витрачених грошей на облаштування пунктів департамент перенаправив до громад. Відповіді Суспільне отримало від 30 місцевих рад області.
Кременчуцький район
Усього на Полтавщині понад 500 “Пунктів незламності”. фото: Суспільне Полтава
Горішньоплавнівська громада
Згідно із відповіддю від міської ради, на території громади розгорнули п’ять "Пунктів незламності", один з яких організували рятувальники. З жовтня і до 4 квітня 2024-го року їх відвідали дві людини. За цей час на функціонування пунктів із місцевого бюджету спрямували 10 тисяч гривень. На що саме витратили гроші, не вказували.
Градизька громада
Селищна рада відповіла, що видатки на функціонування "Пунктів незламності" у громаді відсутні.
Козельщинська громада
Шість пунктів незламності, серед яких один облаштований ДСНС, від жовтня минулого року і до 2 квітня 2024-го року відвідали 25 людей. Пункти створювали в приміщеннях, які існують, тому грошей з місцевого бюджету на їх облаштування не спрямовували. Про це йдеться у відповіді селищної ради на запит Суспільного.
Пункт незламності у Полтаві під час блекаута. Фото: Суспільне Полтава
Кременчуцька громада
Від виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Суспільне отримало відповідь, що він не є розпорядником інформації, тому запит перенаправили в межах повноважень. Станом на 23 квітня 2024-го року відповіді не отримали.
Піщанська громада
У межах громади діє 10 "Пунктів незламності". На їх функціонування спрямували 77 375 гривень з місцевого бюджету, повідомили у відповіді. На що саме їх використали, не вказували.
Семенівська громада
У Семенівській громаді "Пункти незламності" функціонують в уже облаштованих приміщеннях і забезпечені з 2022-го року. Тому грошей з місцевого бюджету не спрямовували, йдеться у відповіді від селищної ради.
Полтавський район
Одне із приміщень у Пункті незламності. фото: Суспільне Полтава
Диканська громада
Від жовтня 2023-го року до 1 квітня 2024-го року з місцевого матеріального резерву Диканської громади для забезпечення функціонування пунктів спрямували бензин А-95 обсягом 280 літрів. Загальна вартість пального – 15 192 гривні. Про це Суспільному повідомили у відповіді на запит.
Зіньківська громада
У Зіньківській громаді за майже пів року, з жовтня минулого року до 1 квітня 2024-го року грошей на роботу пунктів не спрямовували, бо не було відвідувачів. Про це йдеться у відповіді міської ради.
Карлівська громада
З жовтня 2023-го року до 1 квітня цього року грошей з бюджету Карлівської міської ради не спрямовували, повідомили у відповіді на запит.
Кобеляцька громада
На території Кобеляцької громади створено два "Пункти незламності". Гроші на їх функціонування з місцевого бюджету не спрямовували, написали у відповіді на запит.
Мартинівська громада
На три "Пункти незламності" за майже пів року витратили 288 670 гривень. Із них 46 700 гривень на придбання одного бензинового генератора, по 46 тисяч гривень – на дві генераторні установки та по 49 990 гривень на три комплекти підключення до "Starlink".
Машівська громада
З жовтня 2023-го до 2 квітня 2024-го на сім пунктів, які облаштували органи місцевого самоврядування, витратили 3 596 гривень з місцевого бюджету. Згідно з відповіддю на запит, придбали одноразовий посуд, паперові рушники, печиво та сушку до чаю.
Михайлівська громада
У Михайлівській громаді облаштовано п’ять "Пунктів незламності", які облаштували за гроші органів місцевого самоврядування. Відвідувачів за цей час не було. Грошей не спрямовували, повідомили у відповіді.
Новосанжарська громада
На пункти, які розташовані у Новосанжарській громаді, витратили 38 107 гривень. На що саме їх спрямували, у відповіді не вказали.
Полтавська громада
Департамент освіти Полтавської міськради поінформував, що на облаштування "Пункті незламності" з жовтня 2023-го року і до квітня 2024-го спрямували 649 574 гривень. На що їх витратили, не зазначили.
Пункт незламності в університеті Полтавська політехніка. фото: Суспільне Полтава
Окрім того, відповідь надала Київська районна у Полтаві рада, де розташований "Пункт незламності". Вони повідомили, що на функціонування пунктів, які облаштовані органами місцевого самоврядування, залучили 145 493 гривні. Із них 93 043 гривні – це придбання системи відеонагляду для надання підтримки ВПО, мийні та дезінфікуючі засоби для обробки місць перебування. Іще 52 449 гривень – встановлення системи відеоспостереження, технічне обслуговування генератора, сервісне обслуговування генератора, здійснення контролю за особистим кабінетом "Starlink".
Відповідь також надала Шевченківська районна у Полтаві рада. Протягом жовтня-грудня 2023-го року вони витратили 15 266 гривень. За ці гроші придбали електротовари та обладнання, оплатили послуги по їх монтажу для впорядкування системи освітлення та підключення мережі Інтернет. Також зробили міжсервісне обслуговування генератора. Протягом січня-березня 2024-го року витрати відсутні.
Решетилівська громада
Решетилівська міська рада повідомила, що із жовтня 2023-го року до 1 квітня 2024-го гроші на "Пункти незламності" з місцевого бюджету не спрямовували.
Скороходівська громада
Не спрямовували гроші і у Скороходівській громаді, повідомили у відповіді.
Чутівська громада
На функціонування пунктів у Чутівській громаді витратили 19 902 гривень. Це за пів року. На що саме спрямували гроші, не вказали.
Лубенський район
Гребінківська громада
Із жовтня 2023-го року до 1 квітня 2024-го гроші з обласного та місцевого бюджету не спрямовували. Про це йдеться у відповіді Гребінківської міської ради.
Оржицька громада
Так само фінансування не спрямовували і в Оржицькій громаді, повідомили у відповіді на запит Суспільного.
Пирятинська громада
З обласного і місцевого бюджетів гроші не спрямовували і у Пирятинській громаді, відповіли Суспільному
Чорнухинська громада
У Чорнухинській громаді з місцевого бюджету передбачили 2 000 гривень на функціонування "Пунктів незламності", повідомили у відповіді на запит.
Миргородський район
Великобагачанська громада
З 2023-го року до 4 квітня 2024-го року на облаштування "Пунктів незламності" не спрямовували ні субвенції з обласного бюджету, ні видатків з місцевого бюджету.
Великобудищанська громада
На функціонування пунктів грошей з бюджету сільської ради з жовтня 2023-го року до 1 квітня цього року не витрачали. Про це йдеться у відповіді Великобудищанської сільської ради.
Заводська громада
Не спрямовували грошей і в Заводській громаді, повідомили Суспільному.
Краснолуцька громада
На придбання продуктів харчування для "Пунктів незламності" із бюджету Краснолуцької громади спрямували 1 353 гривні, повідомили у відповіді на запит.
Лохвицька громада
Лохвицька міська рада не спрямовувала грошей із місцевого бюджету на облаштування пунктів. Про це вони повідомили Суспільному.
Миргородська громада
Із жовтня 2023-го року до 3 квітня 2024-го з міського бюджету спрямували 54 222 гривні. На що саме ці гроші, не зазначили. До роботи пунктів залучають працівників суб’єктів господарювання, які підпорядковані міськраді та отримують заробітну плату з місцевого бюджету. Про це йдеться у відповіді Миргородської міськради.
Петрівсько-Роменська громада
На території Петрівсько-Роменської громади діє п’ять "Пунктів незламності". Протягом пів року люди не відвідували їх. На функціонування закладів із місцевого бюджету витратили 78 421 гривню. На що витратили гроші, у відповіді не зазначено.
Ромоданівська громада
У Ромоданівській громаді розташовано два "Пункти незламності". Станом до 2 квітня їх відвідали п’ятеро людей. На облаштування одного із пунктів витратили 818 гривень із місцевого бюджету, йдеться у відповіді на запит.
"Пункти незламності", які облаштували рятувальники
36 "Пунктів незламності" рятувальники облаштували на базі пожежно-рятувальних підрозділів. За необхідності їх можуть розгорнути протягом чотирьох годин. Про це йдеться у відповіді від обласного управління ДСНС на запит Суспільного. Наприкінці березня 2024-го року рятувальники згорнули пункти, які розташовували у наметах. Їх зможуть розгорнути у разі необхідності.
З 1 жовтня 2023-го року до 1 квітня 2024-го року у стаціонарних пунктах на базі пожежно-рятувальних підрозділів прийняли 24 людини, у наметах – 550 людей, у мобільних пунктах на базі автомобілів – 21 людину.
Згідно з відповіддю на запит, до чергувань у пунктах долучали свої працівників, які служать та отримують заробітну плату. Інших доплат для них не передбачено.
З жовтня 2023-го до 1 квітня цього року на функціонування "Пунктів незламності" витратили:
- 75 літрів бензину А95 (А92), орієнтовна вартість якого 3750 гривень;
- 6720 літрів дизельного пального, орієнтовна вартість якого 336 тисяч гривень.
Пальне до обласного управління надходило централізовано від ДСНС України, а також з інших джерел, не заборонених законодавством. Про це йдеться у відповіді на запит. Також зазначили, що продукти харчування для пунктів надавали волонтери.