За інформацією: Суспільне Полтава.
У Полтаві медики розробили спеціальні адаптивні штани для поранених військовослужбовців. 3D-макети штанів вони створювали на основі зібраних побажань від пацієнтів. А на втілення ініціативи отримали грантове фінансування.
Про це Суспільному розповів ініціатор проєкту лікар ортопед-травматолог Сергій Шальнев.
"Ось, мають такий вигляд, мають кишені під дрібниці для телефону, окремі накладні кишені. Також є можливість трансформації в шорти. Ось. З обох сторін. Ось. Також є поздовжні розрізи з блискавками для того, щоб мати швидкий доступ до кукси. Як знизу гомілки, так і стегна", — розповів розробник адаптивного одягу Сергій Шальнев.
Адаптивні штани для поранених військових розробили медики у Полтаві. Суспільне Полтава
Лікар ортопед-травматолог Сергій Шальнев показує зразок адаптивних штанів. Розробив він їх спеціально для поранених військових, а також для людей з ампутаціями кінцівок.
"Дуже багато спілкуюсь саме з пораненими військовослужбовцями і, на жаль, в них є дуже багато таких станів, як ампутації нижніх кінцівок, верхніх кінцівок. І мені дуже часто казали за одну і ту саму проблему, що одяг, який в їх є, він не відповідає саме їх потребам. Не те, що в лікуванні, але і в реабілітації також", — додав Сергій Шальнев.
Розробник адаптивних штанів лікар ортопед -травматолог Сергій Шальнев. Суспільне Полтава
Ідея започаткувати такий проєкт виникла, коли проходили інтернатуру на базі одного з лікувальних закладів Полтави. 3D-макети штанів Сергій Шальнев розробляв на основі зібраних побажань пацієнтів. А на втілення ініціативи отримали грантове фінансування від фонду Віктора Пінчука.
"Найбільша потреба у людей була — це саме в доступах ревізійних до кукси, купсоприймача і самого протезу. Тобто, те, що ми називаємо поздовжні блискавки. Друге, що їм потрібно було, це тканина, яка дихає, яка не піддається якимось інфекційним процесом в них, тобто ніякі не розвиваються патології, щоб вони були вільні, еластичні, тягнулися в чотири сторони, водовідштовхувальні. Тобто дуже перечень таких специфічних вимог", — продовжив розробник адаптивного одягу.
У команді проєкту шестеро людей з різних областей, відшивають штани харківські підприємці. фото Сергія Шальнева
Військовим такий одяг передають безплатно. Для цього необхідно заповнити спеціальну анкету.
"В даній анкеті ми беремо ім'я військовослужбовця, також його вік, контактний номер, розмір, вагу, зріст та також рівень ампутації, адже це досить важливим є. Також ми збираємо пропозиції від цих військових, що вони хотіли б ще побачити, що їм хочеться ще, аби їм було комфортніше вести свій спосіб життя", — розповів Карина Шальнева.
Розробляє 3D-моделі адаптивних штанів полтавський лікар Сергій Шальнев. фото Сергія Шальнева
У команді розробників працює шестеро людей у різних областях. Відшивають такий адаптивний одяг підприємці із Харкова. Нині вже виготовили понад 70 екземплярів. Кожну партію доробляють та удосконалюють, додав Сергій Шальнев.
"Додатково це повинна бути глибока посадка, бо люди на кінцевих етапах реабілітації часто пересуваються на кріслах колісних, ось , і через це для їх потрібно була висока посадка. Додатково ми додали універсальності в ці вироби, бо в кого є високі ампутації нижніх кінців, в кого є нижні ампутації нижніх кінцівок, на різних рівнях ми подолали цю проблему також універсальністю, те, що в нас є можливість трансформації і в шорти".
Розробники проєкту збирають побажання пацієнтів. фото Сергія Шальнева
Як розповів Суспільному Сергій Шальнев, нині вони працюють над розробкою нової партії штанів. Для цього організовують додаткові збори.