“Щонайменше 40 поручителів готові взяти на поруки”, – адвокат Червінського про продовження засідання у Кропивницькому

За інформацією: Суспільне Кропивницький.

У Кропивницькому 6 червня продовжать розглядати справу Романа Червінського. Суспільне Кропивницький

У Кіровоградському райсуді Кропивницького 6 червня продовжать розглядати справу розвідника, колишнього виконувача обов'язків командира частини Сил спеціальних операцій Романа Червінського. Напередодні засідання тривало 11 годин до 21:15.

Адвокат підозрюваного Костянтин Глоба сказав Суспільному, очікується, що на засіданні щонайменше 40 поручителів готові взяти Червінського на поруки, щоб він дотримувався обов'язків у разі звільнення з-під варти.

Захист обвинуваченого вимагає звільнити його з-під варти. Прокуратура – 60 діб під вартою без застави. Також очікуються дебати щодо позицій про запобіжний захід. Початок запланували на 10.30. Нині у Кіровоградській області оголосили повітряну тривогу. Справу розпочнуть розглядати через 10 хвилин після її закінчення.

На минулому засіданні адвокатка Людмила Куса просила обрати найменш обтяжливий запобіжний захід — цілодобовий домашній арешт або особисте зобов’язання. З її слів, Червінський на момент засідання 24 травня перебував під вартою в одиничній камері рік 30 днів та 9,5 годин. Захист, сказала, вважає це катуванням.

Нагадаємо, 19 квітня термін тримання Червінського під вартою сплив. Тоді запобіжний захід продовжили автоматично. Адвокати подали апеляцію на це рішення. 8 травня Кропивницький апеляційний суд вирішив скарги адвокатів Людмили Куси та Андрія Йосипова залишити без задоволення. Ця ухвала оскарженню не підлягає.

Що відомо про справу розвідника Романа Червінського

Колишнього співробітника ГУР Романа Червінського (він один з організаторів операції із затримання російських бойовиків ПВК "Вагнер") у квітні 2023 року СБУ звинуватила у самовільній проваленій операції з вербування російського пілота, що призвело до обстрілу аеродрому "Канатове" в Кіровоградській області. За інформацією речника СБУ Артема Дехтяренка, Червінський діяв попри заперечення Служби безпеки проводити цю операцію та без згоди відповідних державних органів. У результаті російські спецслужби отримали дані про розміщення на аеродромі "Канатове" особового складу Повітряних сил ЗСУ та українських літаків. Це дало змогу армії РФ обстріляти летовище. Передбачене покарання — позбавлення волі на термін від восьми до 12 років.

Засідання у справі у Кропивницькому тривають з 12 квітня. До цього майже рік — у Києві.

Роман Червінський справу проти себе називає політичним замовленням. Вважає це помстою через оприлюднення у 2021 році інформації про зраду на рівні Офісу президента й зриву спецоперації щодо російських найманців приватної військової компанії "Вагнер". Звинувачення проти нього вважає сфальсифікованими. Каже – спецоперація була погоджена.

Новини України