“Щоденна потреба в цьому існує”: обласна станція крові в Полтаві потребує донорів усіх груп

За інформацією: Суспільне Полтава.

Полтавська обласна станція переливання крові щодня потребує донорів усіх груп, незалежно від резус-фактору. Необхідність у крові та її компонентах збільшується й через військові дії та зростання кількості поранених.

Про це Суспільному розповів головний лікар медзакладу Володимир Рудіков.

За його інформацією, необхідність у крові та її компонентах збільшується, зокрема, й через війну.

Запаси еритроцитів на обласній станції переливання. Суспільне Полтава

"Ми забезпечуємо багато закладів районного, місцевого, обласного значення, усі лікарні, які надають послуги з трансфузії крові. Забезпечуємо й інші регіони за необхідності. Потребують щоденно хірургічні, акушерсько-гінекологічні відділення, онкологія, дитяча онкологія, це надзвичайні стани, відділення реанімації, у країні війна, це і поранені, і внутрішньо переміщені особи, тому щоденна потреба у цьому існує ", — прокоментував Володимир Рудіков.

Донорська зала. Суспільне Полтава

У обласній станції переливання проводять забір як цільної крові, так і її компонентів. Перед донацією люди проходять огляд у лікаря, здають аналізи та п’ють чай з печивом у буфеті, розповіла терапевтка відділу комплектування крові Анастасія Опішнян.

Перед донацією люди проходять огляд у лікаря та здають аналізи. Суспільне Полтава

"Перед донацією ми вимірюємо зріст, вагу, температуру, тиск. Це критерії, які визначають і певну дозу, і чи може бути людина донором", — повідомила Анастасія Опішнян.

Лікарка-терапевтка відділу комплектування донорських кадрів Анастасія Опішнян . Суспільне Полтава

Зі слів лікарки Анастасії Опішнян, донором крові може стати повнолітня здорова людина з вагою від 50 кілограмів, яка не має певних захворювань.

"Виразкова хвороба, бронхіальна астма, цукровий діабет, немає інфекційних захворювань, гепатит В, С, ВІЛ/СНІД. Також у нас є тимчасові протипокази – це операції, травми, татуювання, від них має пройти пів року з моменту проведення, не бути хворим на ГРВІ чи інші респіраторні захворювання, не приймати препарати на постійній основі", — розповіла Анастасія Опішнян.

Лаборантка обласної станції переливання крові Марина Михайлик. Суспільне Полтава

Зі слів Володимира Рудікова, у регіоні окрім обласної станції переливання донацію проводять і в структурних підрозділах у Кременчуці та Лубнах. Також працюють виїзні бригади у громадах на базах амбулаторій. За день на Полтавщині кров здають не менше ста донорів.

Новини України