За інформацією: Суспільне Полтава.
У Полтаві планують створити Театр Ветеранів. Такий вже є в Києві, і його учасники — ветерани з усієї України — створили 12 п’єс, які невдовзі покажуть в Києві. Взяти участь у театральній грі – це реабілітація та допомога тим, хто шукає себе в цивільному житті та відновлюється після війни.
Про це в інтерв’ю Суспільному розповів військовослужбовець та драматург Максим Курочкін.
Драматург Максим Курочкін. Суспільне Полтава
Максим Курочкін — український військовослужбовець та драматург, а також художній керівник Театру Ветеранів в Києві. П’єси пише з 1994-го року.
"Їх ставили і в Україні, і в Європі, в Америці. 2022-го року я зрозумів, що наша лояльність до наших сусідів і їх драматургії теж привела мене особисто до мого особистого тупику, і єдиний шанс якимось чином бути в діалозі з тими людьми, на яких я витратив багато часу, — це взяти до рук зброю. Я взяв цю зброю і мав невеликий такий досвід перебування там, де відбуваються якісь справжні події", — розповів військовослужбовець та драматург Максим Курочкін.
Автори Театру Ветеранів. Facebook/Театр Ветеранів
Нині Максим Курочкін є чинним військовослужбовцем у складі ТРО Медіа — це служба зв‘язків з громадськістю Сил ТрО.
"Це підрозділ командування сил ТРО, у якому зібрані люди, які мають медійний досвід: актори, режисери, фотографи, оператори. Вони створюють документальні фільми, освітлюють події на фронті, беруть інтерв’ю у бійців на передовій. Це важлива інформаційна підтримка, яким ми нехтували, і зараз дуже добре, що командування розуміє необхідність такої роботи і всіляко підтримує цей напрямок", — додав Максим Курочкін.
Вистава “Зроби мені тишу”, Театр Драматургів. Facebook/Театр Ветеранів
Максим також є співзасновником Театру Драматургів в Києві. Його планували відкрити у березні 2022-го, підготували для приміщення та зробили там ремонт. Однак через початок повномасштабного вторгнення театр вдалося відкрити лише 2023-го. На базі Театру Драматургів створили Театр Ветеранів у Києві. Його учасники з різних міст України вже створили 12 п’єс. Серед них Юрій Вєткін, Наталія Плохотнюк, Геннадій Удовенко та інші ветерани.
"Ми існуємо як повноцінний репертуарний театр. У нас відбулося більше 99 подій за один сезон, це дуже багато. І зараз у колаборації з ТРО Медіа (Служба зв‘язків з громадськістю Сил ТрО— ред.) ми робимо перший набір групи ветеранів, які вже написали свої п’єси. Ми ініціюємо напрямок написання п'єс саме ветеранами, тими, хто тримав зброю і тримає її досі, тими, хто має безпосередній досвід супротиву, травм, втрат. Нам дуже важливо, щоб світ бачив боротьбу України очима ветеранів", — розповів Максим Курочкін.
Вистава “Триматися за порожнечу”, Театр Драматургів. Суспільне Полтава
Нині планують відкрити Театр Ветеранів і в Полтаві. Ветерани зможуть навчатися, писати власні п’єси та грати у своїх виставах та постановках своїх побратимів.
"Такі важливі міста для української ідентичності, як Полтава, заслуговують на Театр Ветеранів та драматургів. Якщо в місті є небайдужий до суспільного болю драматург, він змінює це місто. Полтава, як колиска української літератури — місто, важливе для нашої ідентичності. Однією з наших мотивацій було те, що це конкретна допомога людям, які відновлюються, шукають себе після важкої роботи, якою є війна", — розповів військовослужбовець та драматург Максим Курочкін.
Вистава “Зелені коридори”, Театр Драматургів. Facebook/Театр Драматургів
Як розповів Максим Курочкін, невдовзі п’єси, написані ветеранами, презентують на Фестивалі перших п’єс у Києві, який відбудеться протягом 18-20 жовтня. Що ж до Полтави — конкретних домовленостей про створення в місті Театру Ветеранів ще немає. Однак це відбудеться, додав Максим Курочкін.