За інформацією: Суспільне Полтава.
Василь Бурлака. Фото: Суспільне Полтава
15 лютого 1990 року відбувся установчий з’їзд Асоціації фермерів та приватних землевласників України. Відтоді це вагома сила у громадському житті держави, зокрема, і під час Революції Гідності. Багато фермерів брали участь у протестах на Майдані.
Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповів голова правління ГО "Полтавська обласна асоціація фермерів і приватних землевласників імені Героя України, Героя Небесної Сотні Віктора Чміленка" Василь Бурлака.
Фермери і на протести ходили, і допомагали, і зараз допомагають ЗСУ. Мотивація – вільно працювати. Тоді (до Революції Гідності-ред.) ніде питання фермерське не розглядалося. Злочинні були випадки – і землю почали відбирати, і врожай відбирати, фермерів знищувати. Дніпропетровська, Полтавська область були випадки. Віктор Чміленко (фермер, якого вбили на Майдані – ред.) казав: «Коли закон стає без правил, то супротив – наш прямий обов’язок».
Саме ім’я кіровоградського фермера, одного із Небесної Сотні, Віктора Чміленка, з 2019 року носить Полтавська обласна асоціація фермерів, розповів Василь Бурлака.
Я Віктора знаю з 2004 року. Коли розпочалася Революція, ми всі були на Майдані. І я там був, і могло статися, що ми б теж там хтось загинув. Тому зараз моє головне бажання – щоб пам’ятали, особливо, молодь.