Що змінилося у щорічних профілактичних медоглядах освітян Полтавщини

За інформацією: Суспільне Полтава.

Із 1 жовтня 2024-го набули чинності нові вимоги щодо проведення обов’язкових профоглядів для окремих професій, зокрема, медиків і освітян. Останнім від тепер не обов’язково щороку проходити флюрографію, але обов’язково вакцинуватися.

Про це Суспільному розповіла начальниця лікувального відділу департаменту охорони здоров’я Полтавської міськради Антоніна Квачан.

"Із обов’язкового нам потрібно пройти гінеколога, лора, терапевта, стоматолога. Це важливо, бо ми працюємо з дітьми, від стану нашого здоров’я залежить безпека наших дітей. Я флюрографію проходила у третій міській лікарні за місцем проживання, а деяких лікарів і деякі аналізи я здавала у приватному медичному закладі", — повідомила вчителька хімії ліцею №1 Алла Лихошвай.

У першому ліцеї Полтави працює 40 викладачів, а також близько 20 людей навчально-допоміжного персоналу, розповіла директорка закладу.

"Кожен із працівників проходить профілактичний медичний огляд до 1 вересня щороку. Це фіксується у журналі обліку медичних книжок, цей облік веде медична сестра", — розповіла директорка ліцею №1 Світлана Карапиш.

Директорка ліцею №1 Світлана Карапиш. Суспільне Полтава

"Дещо змінилися критерії по обстеженню на туберкульоз – це флюрографічне дослідження. На сьогодні затверджені зміни, які говорять про те, що не обов’язково кожен рік проходити це обстеження. Обов’язковим обстеження є при проходженні попереднього медичного огляду, тобто, коли ми влаштовуємося на роботу і якщо пацієнт або працівник відноситься до категорії певних професій, де передбачене це обстеження", — пояснила начальниця відділу департаменту охорони здоров’я Полтавської міськради Антоніна Квачан.

Тобто, щороку проходити флюрографію мають лише люди з певного переліку професій, зокрема, медики та ті, хто перебуває у зоні підвищеного ризику. Для освітян це обстеження не обов’язкове, лише за показаннями лікаря, додала Антоніна Квачан.

"Те, що ще з нового додано у перелік необхідних обстежень діагностичних – наявність щеплення. Кожні 10 років всі дорослі мають робити щеплення від дифтерії і правцю. Цього в попередні роки не було, а зараз це є обов’язковим. Тому ми всі можемо звернутися до свого сімейного лікаря і отримати необхідну вакцинацію", — повідомила начальниця відділу департаменту охорони здоров’я Полтавської міськради Антоніна Квачан.

Учителька хімії ліцею № 1 у Полтаві Алла Лихошвай. Суспільне Полтава

"Стосовно нововведення про щеплення, то я не заперечую, бо я не антивакцинатор. Щодо змін у флюрографії, то вважаю їх теж позитивними, тому що не потрібно кожного року опромінювати себе", — розповіла вчителька хімії ліцею №1 Алла Лихошвай.

"Профілактичний медичний огляд, на мою думку, це не лише медична процедура, а це і механізм з’ясування фізичного і ментального здоров’я кожного працівника. Інформацію щодо змін найближчим часом збираємося повідомити своїм працівникам, але в усній формі ми уже спілкуємося, обговорюємо це питання", — розповіла директорка ліцею №1 Світлана Карапиш.

Зі слів Антоніни Квачан, нині формуються і зміни щодо проходження під час медогляду освітянами психіатрів. Огляд цього фахівця для них планують зробити щорічним замість одного разу на п’ять років.

Новини України