Що відомо про наслідки обстрілу Опішні на Полтавщині

За інформацією: Суспільне Полтава.

В селищі Опішня на Полтавщині внаслідок уламків ракети пошкоджені 17 домогосподарств. На місці фахівці обстежили приватні домоволодіння та описали пошкодження.

Про це розповіла начальниця проєктно-інвестиційного відділу Опішнянської селищної ради Марія Волошина.

"Вибухнув, так як розказують хлопці, запас, що ракету ніс", — розповів місцевий житель Іван Чабан.

Іван Чабан показує на вирву на своєму городі. Суспільне Полтава

На городі Івана Чабана в Опішні – вирва в землі. Сюди ввечері 9 квітня впала ракета.

"О другій годині ночі тільки витягли цей боєприпас. Ото по нозі трішки склом. Шибки ж летіли. Така вибухова хвиля. Машину отож розбило, бо уламки ж. Гараж пробило, фари повилітали в машині. Дровник теж рознесло. Оце таке", — повідомив місцевий житель Іван Чабан.

"Я побачив від самого вибуху іскри, іскри такі сильно вгору, і потім ударна хвиля, що вікна повилітали. Потім там даху кут поїхав. У хаті там стеля трохи просіла. Добре, що не впав, слава Богу", — розповів місцевий житель Олександр Гапич.

Олександр Гапич біля свого пошкодженого будинку. Суспільне Полтава

Усе трапилося близько опів на десяту вечора напередодні.

Усього внаслідок прильоту зазнало пошкоджень 17 домогосподарств, розповіла начальниця проєктно-інвестиційного відділу Опішнянської селищної ради Марія Волошина. Гуманітарна місія "Проліска" та Червоний хрест надали жителям будматеріали для швидкого ремонту, аби вони змогли усунути пошкодження.

Начальниця проєктно-інвестиційного відділу Опішнянської селищної ради Марія Волошина. Суспільне Полтава

"Всі домогосподарства, які отримали пошкодження, вони можуть звернутися до нас у ЦНАП і отримати допомогу від селищної ради. Також нам надає допомогу організація "Право на захист" за фінансування від ПРООН. Від "Права на захист" можуть отримати допомогу тільки житлові будинки. В селищну раду можна звертатися, якщо літня кухня пошкоджена, господарські будівлі пошкоджені. І за погодженням тоді десь там через певний період люди зможуть отримати тоді компенсацію", — пояснила начальниця проєктно-інвестиційного відділу Опішнянської ТГ Марія Волошина.

"Дали нам плівку забити з того боку, ми заб'ємо, потом ДСП дали. В мене трохи є скла, то я сам його посклю. Зроблю те, що можу, так що бережіть себе, не ігноруйте повітряні тривоги", повідомив місцевий житель Олександр Гапич.

Новини України