За інформацією: Суспільне Полтава.
Проблему заборгованості обласного комунального підприємства "Полтававодоканал" розглянуть на державному рівні. Це питання внесуть до порядку денного Конгресу місцевого самоврядування при Президентові України, який відбудеться 5-6 червня у Києві.
Про це повідомив під час брифінгу 19 травня голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.
Оскільки тариф на воду є сталим, а ціна на електричну енергію зростає, у тарифах виник розрив, і "Полтававодоканалу" потрібно шукати щомісяця близько 20 мільйонів гривень компенсації виключно за електроенергію. Цього року заборгованість склала вже близько 50 мільйонів гривень. Та ще підприємство має 45 мільйонів податкового боргу, який утворився за 10 років. Нині в регіоні шукають шляхи погашення заборгованості, аби уникнути переведення централізованого водопостачання на погодинний графік або ж повної зупинки підприємства.
"Минулого року, позаминулого року із обласного бюджету виділялися кошти для того, щоб компенсувати цю різницю, щоб витягувати підприємство із тієї глобальної проблеми, у яку воно потрапило. Але зараз ціна така, що обласний бюджет не в змозі потягнути таке серйозне фінансове навантаження. Комунікуємо з громадами, у першу чергу, з Полтавською міською радою. У нас немає проблем із комунікацією. Також з обласною військовою адміністрацією — щодо поступового погашення цього боргу. І намагаємося донести це питання до органів центральної виконавчої влади", — розповів Олександр Біленький.
Голова Полтавської облради Олександр Біленький та голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко. Суспільне Полтава
За словами голови Полтавської обласної ради, "Полтававодоканал" досі не перейшло на подачу води за графіками, оскільки обласне комнуальне підприємство "Полтаватеплоенерго" сплачує підприємству авансні платежі. Отже, ще один місяць з фінансування вдалось закрити.
"Один із варіантів – держава передасть функцію від НКРЕКП (національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг,– ред.) до місцевих рад, які є власниками цього підприємства. Тож це стосується обласних рад. Може бути пільгова ціна на електроенергію для водоканалів. Тобто така практика теж є, вона використовується для нафтогазового господарства. І я думаю, що це теж би був варіант виходу із ситуації. Може бути фінансова інтервенція з державного бюджету. Тобто субвенція з державного бюджету на повне покриття цієї різниці вже протягом року. Так чи інакше, приймати рішення на більш високому рівні. Усе, що могли, ми зробили. Подальші кроки повинні відбуватися дуже швидко. Інакше ситуація зайде до глухого кута", — зазначив він.
Серед варіантів погашення боргу підприємства – і сплата 4% ПДФО (податку на доходи фізичних осіб) громадами.
"Загальна сума, яка могла б зайти з бюджетів громад — це близько 200-220 мільйонів гривень. Із них левова частка — місто Полтава. Якщо якась громада не хоче сплачувати 4% ПДФО, то наслідків для цієї громади немає. Кошти державою передбачені, але вони не доходять до кінцевого споживача, Полтавської обласної ради", — додав Біленький.