За інформацією: Суспільне Хмельницький.
У Франківську організували безкоштовний табір для родин волонтерів. Наталія Філіпська
В Івано-Франківську для родин волонтерів організували безкоштовний табір "Клаптикове літо". Перша зміна тривала з 15 до 19 липня.
Про це у коментарі Суспільному розповіла ініціаторка проєкту Наталія Філіпська.
У творчій майстерні створюють іграшки, одяг та сумки, табір “Клаптикове літо”, липень 2024 року, Івано-Франківськ. Наталія Філіпська
Зі слів Наталії Філіпської, у творчій майстерні діти створюють іграшки, одяг та сумки. А також декорують їх та оздоблюють.
"Ми виокремили саме цю категорію дітей, тому що волонтеримо самі. Дуже хотіли б у такий спосіб підтримати доброчинну діяльність самих волонтерів та їхніх дітей", — розповідає Наталія Філіпська.
Діти-волонтери у таборі “Клаптикове літо”, липень 2024 року, Івано-Франківськ. Наталія Філіпська
У проєкті запланували чотири зміни п'ятиденного табору, які відбудуться впродовж липня-серпня.
"Ми розподілили вікові категорії. У нас є підліткова зміна — 12-16 років, для малят — 4-6 років. Також є дві зміни для дітей від 7 до 12 років. Розпочали з підліткової групи. Під час наступної зміни, що відбудеться з 29 липня по 2 серпня, у нас будуть малята, ще трішки добираємо дітей", — говорить Наталія Філіпська.
Табір “Клаптикове літо”, липень 2024 року, Івано-Франківськ. Наталія Філіпська
Зараз у таборі — шестеро підлітків. Загалом за чотири зміни планують охопити від 40 до 50 дітей.
"З підлітками цікавіше шити щось серйозніше. Вони шиють одяг. Але ми трішки включаємо і волонтерство. Ми плануємо долучитися до ярмарку, який 25 серпня організовує "Громадська ініціатива Галичини". Ми на таких ярмарках проводимо майстер-класи за донати або продаємо іграшки, які шиють в нашій майстерні. Тож запропонували дітям щось пошити для ярмарку", — каже Наталія Філіпська.
У таборі “Клаптикове літо” діти втілюють свої ідеї, липень 2024 року, Івано-Франківськ. Наталія Філіпська
Організаторка проєкту додає: під час табору кожен учасник приходить з бажанням пошити щось конкретне, і його цього навчають.
"Конкретну тему для дітей не ставили, а запропонувати втілити ту ідею, яку вони хочуть, а ми їм допоможемо. На їхній рівень — так, щоб вони змогли це розпочати й завершити", — розповідає Наталія Філіпська.
Щоб реалізувати проєкт, творча майстерня спільно із громадською організацією "Українська молодіжна група" виграла ґрант на 90 тисяч гривень від платформи "Тепле місто".