Секція Бойового Гопака шириться Хмельниччиною

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Тарас Ткач у студії радіо, березень 2024. Фото: Суспільне Хмельницький

Ще у двох нових залах освітянських закладах Хмельницького проводитимуть тренування секції Бойового Гопака. Відвідувати заняття зможуть як хлопці, так і дівчата.

Про це в етері Українського Радіо Хмельницького розповів т.в.о. президента Хмельницької Федерації Бойового Гопака Тарас Ткач.

Розкажіть про ваші нові зали для тренувань

Це НВО №5 та ліцей №4 імені Павла Жука. Нам дуже пішли на зустріч директори. Нас прийняли й ми змогли там організувати тренування. Це спортивні зали. Окрім цього, в нас, як і раніше, залишився осередок на вулиці Інститутській. Це наша спеціалізована зала, тут є мати, груші, все необхідне спортивне обладнання для боротьби.

Скільки триває одне тренування і скільки разів на тиждень?

Заняття займають від години до півтори, залежно від віку учасників групи. Тренуємося ми тричі на тиждень.

Скільки дітей зараз у Хмельницькому займаються Бойовим Гопаком?

На сьогодні в нас займається близько 60 дітей. З наступного року плануємо, що буде до сотні. Є хлопчики й дівчатка. Вони займаються разом до певного віку. Надалі ми плануємо їх вже розмежовувати, так щоб дівчатка займалися окремо. Попит великий. Приходять дітки від 6 років. Часом буває, приходять молодші й старшого віку. Я особисто бачу, що зараз батьки звертаються до нас, не просто, мовляв, ми хочемо мати дитину-чемпіона. А відсотків дев’яносто — це прохання, щоб хлопчик, зокрема, став більш дисциплінований, відповідальніший, жорсткіший. Зараз цей запит зріз дуже сильно і ми саме розширилися, щоб відповідати потребам суспільства. Дуже великий попит від старших. Ми також плануємо для дорослих зробити щось окремо.

Відвідувачі секції з Бойового Гопака показують свої вміння, 2024 рік. Фото: Тарас Ткач

Які є рівні майстерності в Бойовому Гопаку, чого досягають ваші вихованці?

Є види спорту, які відкривають одразу. А гопак розкривається поступово. В нас є сім рівнів техніки. Звичайно починають з того, що дитина ще нічого не знає. Це Новак. Вона починає навчатися. Жовтяк — це вже людина, яка спробувала, укорінилася, яка зрозуміла, що їй це подобається. Жовтяк — це базові елементи. Вони є класичні. Це більш така приземна техніка. Кроки, удари ногами, які називаються копняками, від слова копати. Удари руками — стусани. Далі йде Сокіл. Це вже елементи більш складні, стрибкова техніка. Далі йдуть Яструби, Джура, Волх, Козак та Характерник.

А ви хто?

Я Сокіл. Треба пояснити, що здати техніку і перейти на вищий рівень, не так просто. Здача техніки триває від двох до трьох годин. Дітям зачитують певні комбінації, які їм треба зробити, і вони їх виконують по черзі. Це досить виснажлива робота. Не всі одразу можуть здати. Потрібні навички. Однак є діти, які приходять з великим бажанням, і вони за пів року здатні вже прийти на здачу.

Окрім суто фізичного тренування вивчення вправ, що ще включають заняття з Бойового Гопака?

Гопак — не лише спорт, він включає в себе напрямки розвитку, такі як оздоровчий, фольклорно-мистецький, спортивний, бойовий. Ми проводимо лекції для молодших про історію, що відбувається зараз, яка в нас була історія, ким вони є по своїй ідентичності. Для старших ми проводимо більш кваліфіковані навчання про бізнес, на тематику тайм-менеджменту. Окрім цього, ми проводили лекції з тактичної медицини, запрошували військових. Якщо дитина бачить себе як лицедій, в нас є такий вид змагань, як однотан. Це підготовлений поєдинок. Дитина підготовлює поєдинок з уявним суперником на одну хвилину під музичний супровід. Окрім цього ми проводимо регулярні виїзди до лісу. Раніше ми дуже часто їздили в Карпати. Я особисто завдяки своєму тренеру Олегу Геделевичу і пройшов всі Карпати у своєму віці. Зараз ми проводимо вилазки в Ружичанський ліс. Каша, стрільби з пневматики.

Є гопаківці, які вже пішли воювати?

Так, є. Багато тренерів пішли воювати. Ми молоді мусили займати їхні місця. Саме тому зараз я тимчасово виконуючий обов'язки президента Федерації. Бо Олег Геделевич служить. Багато наших учнів пішли на фронт. Підтримуємо зв'язок. Якщо потрібна якась допомога, дуже часто ми проводили збори. Вже зібрали на дві машини хлопцям на передову. Також збирали різні дрібнички для наших побратимів гопаківців.

Новини України