За інформацією: Суспільне Вінниця.
Фото: Суспільне Вінниця
Досвідом розведення свиней Алла ділиться у соцмережах. З листопада 2023-го жінка веде блог "Свиняча гордість".
"Почала вести блог, щоб допомагати людям, бо в мене не було такої підтримки. Також висвітлюю це все, щоб люди побачили, як я це роблю, як вакциную", — каже Алла.
Фото: Суспільне Вінниця
Частину поросят із льохами подружжя тримає у сусідських хлівах, які орендують. Весною планують розширити власний свинарник, аби можна було утримувати більше свиней.
"Плануємо повністю робити щілину підлогу. Зробили каналізаційну яму, повністю закупили матеріал. Будемо найближчим часом робити ванни для гною", — говорить Вадим Костяк.
Фото: Суспільне Вінниця
Фермерів-початківців підтримує батько Вадима — Микола Костяк. Поки вони були на заробітках — доглядав за першим опоросом.
"Якщо людині подобається робота, то в неї вона вийде. Я радий. Дай Боже всім таких дітей. Я практично не допомагаю, вони собі купили, розрахували що і куди. Я за них радий", — розповідає Микола Костяк.
Свинарник на 1 000 голів – таку ціль ставлять перед собою фермери, а ще зробити ввесь процес вирощування свиней автоматизованим.
"Маю ціль — хочу ще свинарник, більш технологічний, на щілинній підлозі, шнековою подачею харчування, з бункерною подачею води та комбікормовим цехом. Хочу організувати роботу від "а" до "я", — каже Вадим Костяк.