Розведення племінного поголів’я великої рогатої худоби на Полтавщині: як допомагає держава

За інформацією: Суспільне Полтава.

Велика рогата худоба. Фото: Суспільне Полтава

"Починали ми із 60 голів, закупили племінні нетелі породи голштин. Зараз поголів’я налічує до 200 голів, із них 90 – дійного стада. Здаємо м'ясо, молоко. Отримали грант минулого року, поставили обладнання, варимо сир", — розповів Олександр Ігнатов.

Доглядають за тваринами цілодобово. Годують з 6:00 й до 21:00. Найскладніше, говорить Олександр Ігнатов, знайти працівників.

"Дуже важко підшукувати працівників у зв’язку з війною. Хотілося б більше державної підтримки. Цього року обіцяють дотацію за голову дійного скота", — повідомив фермер.

Як допомагає держава

Сільськогосподарські підприємства, які хочуть займатися цією справою, можуть отримати статус суб’єкта племінної справи у тваринництві. Це дає фермерам розводити племінну худобу, вести подальшу роботу з її поліпшення, продавати племінний матеріал та нетелів як вітчизняним, так і закордонним підприємствам. Для цього діє регіональна експертна комісія, розповів голова Полтавської обласної державної адміністрації Філіп Пронін.

Розведення племінного поголів’я великої рогатої худоби на Полтавщині. Фото: Суспільне Полтава

"Нині в регіоні працюють 40 племінних підприємств, що на 4 менше, ніж до повномасштабного вторгнення. Племінне поголів’я і генетичний матеріал, які реалізовують наші підприємства, мають високий попит в Україні, аграрії постійно звертаються щодо отримання сертифікатів для реалізації продукції. Торік ми допомогли надати таких понад 700 сертифікатів", — повідомив начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін.

За словами Філіпа Проніна, щоб отримати такий сертифікат для реалізації поголівʼя, а потім і статус суб’єкта племінної справи, необхідно подати до департаменту агропромислового розвитку ОВА заяву. Регіональна експертна комісія розглядає та аналізує документи підприємства, складає висновок та направляє матеріали на розгляд експертної комісії Мінагрополітики.

Загалом за результатами 2023 року Полтавська область посіла перше місце в Україні за кількістю розведення великої рогатої худоби та виробництва продукції цих тварин.

Новини України