За інформацією: Суспільне Полтава.
Понад 100 тисяч приманок із вакциною розклали у лісах Полтавщини з початку весняної кампанії з імунізації диких тварин. Охопити планують мисливські угіддя регіону загальною площею понад 20 тисяч кілометрів квадратних. А вакцини використають більш ніж пів мільйона доз.
Про це Суспільному розповіла заступниця начальника відділу Держпродспоживслужби в області Ірина Натягла.
"Вакцина "Рабігард" українського виробництва призначена для пероральної вакцинації м'ясоїдних тварин. У дикій природі вона найчастіше використовується для лисиці, єнотовидної собаки. Це основні переносники сказу", — розповів ветлікар Олександр Мисик.
Ветлікар Олександр Мисик та інші лікарі готується розкладати приманку з вакциною від сказу на території мисливських угідь. Суспільне Полтава
На околиці одного із лісових масивів у одній із громад ветлікарі спільно з лісівниками готуються розкладати приманки з вакциною.
"Вакцина складається з 1,8 мілілітра самої вакцини, запаяна в полімерний пакет і з приманки. Приманка не вказано з чого, на запах м'ясокісткове борошно, тобто те, що люблять тваринки", — додав Олександр Мисик.
На кожній ділянці площею близько 20 гектарів працюватиме півдесятка людей. Один від одного фахівці стають за 200 метрів.На Полтавщині весняна кампанія з пероральної імунізації диких тварин стартувала із 23 квітня. Приманки з вакциною розкладають вручну, розповіла Ірина Натягла.
Приманки із вакциною від сказу для диких мʼясоїдних тварин. Суспільне Полтава
"Заплановано розповсюдити понад 518 тисяч доз вакцини на території загальною площею понад 20 тисяч кілометрів квадратних. Це мисливські угіддя Полтавської області. На разі, розповсюджено вже понад 180 тисяч доз пероральної вакцини і далі вже кампанія продовжується", — додала заступниця начальника відділу Держпродспоживслужби Ірина Натягла.
"Вакцинація проводиться два рази в рік в зв'язку з тим, що весною розложили, доросле поголів'я з'їло вакцину, провакцинувалося. Народився молодняк, осінню розкладаємо, якраз цей молодняк буде вакцинований, — продовжив ветлікар.
Брикети складаються із приманки з мʼясокісткового борошна та вакцини. Суспільне Полтава
Брикети із вакциною мають лежати на доступних для тварин місцях.
"Розраховуємо так, щоб десь, де міграція йде цієї тваринки, і там вона пробіжить і з’їсть. А справа в тім, що тут же ж специфічний запах у цього брикета, то вона повинна уловлювати запах і тоді вона знаходить, з’їдає. Інша бригада робить обстеження зони поїдання цієї приманки", — розповів ветлікар Полтавської районної лікарні ветмедицини.
Ветлікар Олександр Кравченко кладе приманки з вакциною у доступних для тварин місцях. Суспільне Полтава
Як розповіла Суспільному Ірина Натягла, за сприятливих погодних умов весняна кампанія з імунізації диких тварин триватиме до 6 травня. Загалом, від від початку 2025 року в області вже зафіксували п’ять випадків сказу серед тварин. Це три собаки та два коти.