Росія уперше ударила по Харківщині касетною авіабомбою

Касетні авіабомби уражують більшу територію.

У Харківській області уперше зафіксували російський удар касетною авіаційною бомбою.

Росіяни скинули таку авіабомбу на місто Куп’янськ 2 березня. КАБ із касетною бойовою частиною уражує більшу площу, ніж звичайна. Про це повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов в ефірі національного телемарафону.

“У нас ворог продовжує бити по наших містах, селах. Це у більшості прикордоння, 15 населених пунктів за цю добу під ворожим вогнем. Це КАБи, ми уперше зафіксували удар керованою авіабомбою, яка несла в собі касетний снаряд, тобто бойову частину касетну. Це збільшує зону ураження. Для нас це, звичайно, погана новина, оскільки ще більше цивільного населення може постраждати. Такою керованою авіабомбою ворог ударив по місту Куп’янськ. Так само бив і по Вовчанську, Великому Бурлуку, тобто ті населені пункти у нас постійно від цього страждають”, — сказав Синєгубов.

Як уточнила UA-NEWS.in.ua речниця голови ХОВА Олега Синєгубова Олена Шаповал, обстріл касетною авіабомбою стався у суботу 2 березня. Тоді росіяни обстріляли околицю Куп’янська, постраждав волонтер.

Нагадаємо, останніми тижнями ворог часто скидає керовані авіабомби на Харківщину. Як пояснювали у Повітряних силах України, це бомби з “крилами” і GPS-навігацією, які летять на відстань 70 км, при цьому літаки, які їх запускають, не входять у зону враження нашої ППО. Через це під загрозою ударів перебувають прикордонні райони та прифронтові райони. Ефективними засобами боротьби з ними є лише знищення самого носія, зауважують експерти інформаційно-консалтингової компанії Defense Express.

Як писав UA-NEWS.in.ua, під час обстрілу села Петропавлівка у Куп’янському районі 3 березня постраждав 60-річний чоловік. З авіації був обстріляний Вовчанськ, Великий Бурлук, Синьківка.

Нагадаємо, близько 00:06 3 березня росіяни обстріляли Подоли (Куп’янщина). За попередньою інформацією, вони використовували касетні снаряди.

Джерело

Новини України