За інформацією: Суспільне Вінниця.
Гвардієць на псевдо “Дантист” із вінницької бригади “Червона Калина”. Facebook/ChervonaKalynaBrigade
Гвардієць на псевдо "Дантист" із вінницької бригади "Червона Калина" служить фельдшером медичного пункту. Зараз він разом з побратимами перебуває на Покровському напрямку.
Про те, як рятує життя побратимів на полі бою та з якими труднощами зіштовхується, він розповів у відео, опублікованому на Facebook-сторінці бригади.
За словами медика, "ланцюжок життя" для поранених побратимів на фронті має три базових елементи: "кейс-евак", "мед-евак" і "стабілізаційний пункт". Він із побратимами працює на медичній евакуації.
"Є декілька етапів евакуації. Кейс-евак працює від позицій наших побратимів, де сталося поранення — броньованою технікою їх везуть до нас. Ми стабілізуємо пораненого, надаємо йому всю необхідну медичну допомогу і якомога швидше транспортуємо до стабілізаційного пункту. У нас є декілька пунктів чергування. Якщо поступає сигнал про поранених, ми намагаємося дізнатися якомога більше про стан бійців – легкий, середній, важкий, а також про характер поранення. Відповідно до ситуації ми приймаємо рішення. При цьому вони мають бути прийняті блискавично", — сказав Дантист.
Гвардієць на псевдо “Дантист” із вінницької бригади “Червона Калина”. Facebook/ChervonaKalynaBrigade
Він розповів, що під час медичної евакуації швидкість дуже важлива, але не менш важливими є професійність і злагоджена робота евакуаційної команди.
"Поранення бувають різними. Хлопці розповідають, що, на відміну від Запорізького напрямку, під Покровськом збільшилася кількість вогнепальних поранень від стрілецької зброї. Також ворог активно застосовує отруйні гази. Все це вносить корективи у роботу медиків".
Один з принципів, яким намагається керуватися евакуаційна команда – постійне спілкування з пораненими бійцями.
"Ми підтримуємо не тільки візуальний, але і слуховий контакт: спілкуємося, кажемо, що боєць не повинен розслаблятися. Зазвичай, коли поранена людина потрапляє у нашу автівку, мозок думає: "я в безпеці, зараз мене врятують". Це розслабляє людину. Ми її підбадьорюємо, кажемо не спати, ставимо питання. Залишаємо її у свідомості, – розповів гвардієць.
Найважче, за словами "Дантиста", коли доводиться рятувати близьку людину. В такому разі важливо залишатися з холодним розумом і не дозволяти, щоб емоції брали верх.
"Легких евакуацій не буває, але якщо це твій побратим, з яким ти ще вчора ділив шматок хліба, то дійсно це важче. Але треба підходити до цього з холодним розумом і розуміти, що від твоїх дій залежить його життя, тому ми переступаємо ці емоційні деталі і працюємо з холодним розумом".
Одного разу гвардієць отримав звістку про смерть свого побратима, з яким він був пліч-о-пліч з перших днів повномасштабного вторгнення.
"Це було дуже травматично для мене. Ввечері нам поступила інформація, що у нас був важкий поранений. Ми виїхали на точку евакуації і виявилося, що це мій побратим, якого я вважав загиблим. Він був у дуже важкому стані, але він був живий, і від нас вже залежало, чи житиме він у майбутньому. Ми приймали рішення дуже швидко, зробили все можливе, він вижив. Це мотивує працювати в цьому напрямку і ставитися до своєї роботи відповідально", – сказав "Дантист".