За інформацією: Суспільне Полтава.
У Полтаві почалися роботи в девятиповерхівці на вулиці Квітучій, де рік тому вибухнув газовий балон. Нині демонтують конструкції на поверхах, які зруйнувало, а також утеплюють будівлю, розповів перший заступник голови Полтавської міськради Валерій Пархоменко. Завершити роботи мають до кінця цього року.
Ганна Сушко мешкає у дев’ятиповерхівці, де рік тому стався вибух газового балона. Нині на кількох поверхах, де зруйновані квартири, лише починають демонтажні роботи.
Дев’ятиповерхівка у Полтаві. Суспільне Полтава
"Це була вже якби ніч, ми готувалися до сну, вкладали дітей, і стався вибух. Це було на початку десь об 11-й вечора. Ми живемо на дев'ятому поверсі, для нас максимальна незручність була – це дев'ятий поверх і спуск без ліфта. Тобто він не працював десь до березня, з серпня до березня. Малюка спускали, коляску спускали і так прокачували серцево-судинну систему. Витягують нарешті ці конструкції, підпори напевне ставлять. Тому будемо чекати і будемо сподіватися, опалювальний сезон знову не за горами.", — розповіла мешканка будинку Ганна Сушко.
Один із балконів на першому поверсі будинку. Суспільне Полтава
Рік тому 6 серпня у дев’ятиповерхівці на вулиці Квітучій у Полтаві стався вибух. Як тоді повідомляли в поліції, причиною став туристичний газовий балон, який стояв у тамбурі між двома квартирами на третьому поверсі. Травми отримали три людини, двох з яких госпіталізували, а власник газового балона помер в лікарні.
Мешканка будинку Ганна Сушко з сином. Суспільне Полтава
Проєктно-кошторисну документацію замовили за 1 мільйон 100 тисяч гривень. А самі ремонтні роботи обійдуться в майже 13 мільйонів. До того проєкт намагалося замовити управління житлово-комунального господарства за 5 мільйонів, однак торги були скасовані.
Квартира на четвертому поверсі, в якій пошкодилась підлога внаслідок вибуху. Суспільне Полтава
"Нескоро почалися ремонтні роботи, тому що управління ЖКГ не впоралося із поставленою задачею. В минулому році ми їм спрямували гроші, вони були повинні приступити, проте не приступили. Ми цей проєкт передали управлінню капітального будівництва. Відповідно, передали фінансовий ресурс. Після того, як управління капітального будівництва почало займатися, ми уклали з Полтавською політехнікою договір про співпрацю – було необхідно вивчити, наскільки зруйновано будівлю і що потрібно робити", — розповів перший заступник міського голови Полтавської міськради Валерій Пархоменко.
Ремонт обійдеться майже в 13 мільйонів гривень. Суспільне Полтава
"У квартирах ми займаємося підсиленням несучих стін і робимо настили. У нас є затверджений проєкт, і в його рамках ми все робимо, дотримуючись інструкцій. Там є покрокова інструкція: ми почали з підсилення перекриттів і будемо далі монтувати конструкції залізні стін, стель, перегородок, все як в проєкті", — повідомив виконроб підрядної організації "ПСВ-Інжиніринг" Олексій Прихода.
Під’їзд будинку. Суспільне Полтава
Як розповів Валерій Пархоменко, завершити усі роботи мають до кінця цього року.