Протерміновані ліки, перенаселення в кімнатах: порушення, виявлені під час візиту до Чернігівського військового ліцею

Команда Представництво Уповноваженого ВРУ з прав людини в Чернігівській області  відвідала Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою.

Ліцей є загальноосвітнім навчальним закладом інтернатного типу, де навчається 305 дітей, з яких 209 цілодобово перебувають у закладі під час освітнього процесу.

Для ліцеїстів встановлено п’ятиденний навчальний тиждень. З початку навчального року освітній процес організовано в очній формі.

Навчальні кабінети оснащені сучасною технікою.

Практичний психолог та соціальний працівник надають консультативну підтримку й психологічний супровід вихованцям.

Під час візиту моніторингова група зафіксувала неналежні умови проживання ліцеїстів, що порушує їх права.

  • перенаселення: у гуртожитках в одній кімнаті проживає від 9 дітей і більше (має бути не більше 4 дитини в кімнаті);
  • порушення права на приватність: ліжка в спальних кімнатах стоять впритул одне до одного;
  • у гуртожитку, де проживають юнаки, меблі переважно застарілі й пошкоджені, або взагалі відсутні (як стільці й тумбочки для зберігання особистих речей);
  • на вікнах у гуртожитках відсутні  ручки, що ускладнює провітрювання кімнат та створює загрозливу ситуацію у разі виникнення небезпеки;
  • невідповідні санітарно-гігієнічні умови: частина вбиралень несправна, двері не замикаються;
  • в ізоляторі, де розміщуються дівчата під час хвороби, не облаштовано окрему санітарно-гігієнічну кімнату, що змушує їх користуватися вбиральнею загального призначення;
  • загроза здоров’ю: в медчастині Ліцею виявлено протерміновані медикаменти;
  • на харчоблоці продукти зберігаються в холодильнику без врахування товарного сусідства;
  • недостатнє облаштування укриттів Ліцею в умовах дії воєнного стану: бракує запасів продуктів харчування тривалого зберігання та достатньої кількості питної води, що ставить під загрозу базові потреби дітей у разі тривалого перебування їх в укритті під час повітряних тривог;
  • пожежна безпека: у гуртожитку Ліцею відсутній пожежний щит, а наявне обладнання не відповідає нормам, що ставить під загрозу життя дітей у разі пожежі.

З 13 січня діти переведені на дистанційну форму навчання.

Причиною зміни форми навчання є проблеми з організацією харчування для ліцеїстів через зволікання з юридичним оформленням щодо передачі їдальні Ліцею в оренду новому орендарю.

Наразі за результатами моніторингового візиту готується звіт з рекомендаціями для усунення виявлених порушень.

Моніторинговий візит здійснено в межах проєкту Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні «Зміцнення інституційної спроможності системи захисту прав дитини шляхом проведення моніторингу ситуації з дітьми», що впроваджується Благодійною організацією West Support in Ukraine.

Источник

Новини України