За інформацією: Суспільне Чернігів.
Землі поблизу РЛП “Ялівщина”. Суспільне Чернігів
Чернігівська обласна прокуратура оскаржуватиме в Апеляційному суді рішення Деснянського районного суду у справі повернення у державну власність земель поблизу Регіонального ландшафтного парку "Ялівщина" у Чернігові.
Про це Суспільному повідомили в пресслужбі прокуратури.
Там додали, що рішення Деснянського районного суду вони вважають необґрунтованим.
Нагадаємо, 9 грудня Деснянський районний суд відмовив у задоволенні позову щодо повернення в державну власність земель, розташованих поблизу РЛП "Ялівщина".
Як зазначили в рішенні, причиною відмови у позові став неправильно обраний спосіб захисту.
"Саме з підстав неправильно обраного способу захисту суд відмовляє у задоволенні позовних вимог у даній справі, незалежно від інших встановлених судом суттєвих обставин", — йдеться у мотиваційній частині оприлюдненого рішення.
Після відмови суду у задоволенні цього позову в департаменті культури Чернігівської ОДА повідомили, що розраховують на апеляцію. Адже ділянки, про які йде мова, є частиною пам’ятки археології "поселення Ялівщина". Площа цих ділянок складає понад три гектари. Історія з їхньою приватизацією тягнеться з 2006 року.
Що відомо про суд за землі поблизу РЛП "Ялівщина"
Землі, про які йдеться, раніше використовувало сільськогосподарське підприємство "Квіти Чернігова". У 2006 році їх розпаювали та приватизували із цільовим призначенням – "для ведення селянського господарства". Всього було 20 ділянок. Їхніми власниками стали, зокрема, колишній тесть звільненого міського голови Чернігова Владислава Атрошенка Тимофій Бичков та люди, яких, як раніше ми повідомляли, пов’язували з ексдепутатом міськради Павлом Гармашем.
У липні 2023 року на цих землях працювала важка техніка. В серпні того ж року стало відомо, що цільове призначення цих земель змінили, щоб там можна було зводити будинки. Зробили це без рішення міської ради, внісши зміни до кадастрової карти. Ділянок стало 22, власників – вісім.
Як зазначав тоді виконувач обов'язків міського голови Олександр Ломако на своїй сторінці у Facebook, зміна цільового призначення відбулася з порушенням законодавства. Після зміни цільового призначення землі Чернігівська окружна прокуратура звернулася до суду з проханням накласти арешт на земельні ділянки. Суд позов задовольнив. Після чого прокуратура в інтересах департаменту культури і подала до суду, щоб повернути в державну власність ці землі.