Продали 13 000 літрів пального, яке було для військової техніки: трьом посадовцям в/ч на Чернігівщині оголосили підозри

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Колаж, на якому військовослужбовець зливає пальне у каністри та правоохоронці повідомляють військовому про підозру. Державне бюро розслідувань

В одній із військових частин на Чернігівщині викрили трьох посадовців, яких підозрюють у систематичному розкраданні пального. Йдеться про 13 тисяч літрів бензину й солярки, які призначалися для військової техніки. Наразі всім трьом повідомили про підозру. Їм загрожує до 15 років позбавлення волі з можливим позбавленням військового звання та конфіскацією майна.

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань на своєму сайті За даними слідства, упродовж серпня 2024-го й до липня 2025 року посадовці частини регулярно привласнювали бензин і дизельне пальне, яке призначалося для військової техніки, та продавали його стороннім людям.

"Організатором схеми був начальник складу роти матеріального забезпечення. Він залучив до оборудки командира відділення роти та начальника служби паливно-мастильних матеріалів. Щоб приховати нестачі, вони вносили до службових документів завідомо неправдиві відомості — штучно завищували обсяги пального, нібито залитого в техніку. У такий спосіб частина пального накопичувалася як надлишок. Під час перевірок військовослужбовці переливали пальне в інші резервуари або бензовози, щоб його не виявили. Через такі дії державі завдано збитків на сотні тисяч гривень", — пишуть правоохоронці.

Правоохоронці повідомляють військовослужбовцю про підозру. Державне бюро розслідувань

Дії учасників групи кваліфікували за:

  • ч. 4 ст. 410 КК України — привласнення військового майна в умовах воєнного стану;
  • ч. 3 ст. 28 КК України — вчинення злочину організованою групою.

Досудове розслідування триває: правоохоронці встановлюють інших можливих співучасників і вживають заходів для відшкодування завданих державі збитків.

Новини України