“Пристосувався до багато чого”: бойовий медик ТрО з інвалідністю про проблеми інклюзії у Полтаві

За інформацією: Суспільне Полтава.

На Полтавщині збільшилася кількість людей з інвалідністю. За пристосування простору для їхнього комфорту мають відповідати фахівці у громадах. Про труднощі, з якими стикаються люди з інвалідністю, Суспільне поспілкувалося з бойовим медиком, який втратив ногу на війні, ― Олександром Журавлем.

33-річний бойовий медик 116-ї бригади тероборони Олександр Журавель у січні 2023-го втратив ногу на фронті. Сталося це під Соледаром, де на той час тривали бої.

Олександр Журавель із побратимом. Фото надане О. Журавлем

"Намагалися спочатку врятувати, але почали відмовляти нирки. Історія така, що почалася гангрена, і все. Перший мій протез у мене був механічний, 13 липня (2023-го ― ред.) я отримав свій перший протез. Звісно, пристосувався до багато чого, але все рівно є іноді нюанси", — розповів бойовий медик з інвалідністю Олександр Журавель.

Кількість людей з інвалідністю на Полтавщині. Суспільне Полтава

На Полтавщині нині проживає понад 100 тисяч людей з інвалідністю, серед них майже 6 тисяч ― це діти. Ця кількість збільшилася від початку повномасштабної війни. Це, зокрема, через приїзд внутрішньо переміщених осіб, а також поранення військових та цивільних. Про це Суспільному розповів заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації Антон Чубенко.

"У всіх громадах працюють відповідні профільні комітети. Фахівці моніторять стан будівель і транспорту, надають практичні рекомендації. Окреме питання ― це паркомісця для людей з інвалідністю. Їх облаштування ― це зона відповідальності громад, тож ця тема перебуває у постійному фокусі уваги", — пояснив заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко.

Олександр Журавель піднімається сходами до Корпусного саду у Полтаві. Суспільне Полтава

Крім того, доступність споруд регулюють Державні будівельні норми. Цей документ визначає, зокрема, розміри та розташування пандусів, сходів, ліфтів, підйомників, тактильних елементів доступності тощо. Ці норми поширюються на проєктування, будівництво нових та реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт існуючих житлових будинків та громадських будівель і споруд, а також на розумне їх пристосування з урахуванням потреб маломобільних груп населення".

Категорії маломобільних груп. Суспільне Полтава

За словами Олександра Журавля, складно пересуватися без перил, особливо у дощ чи сніг. Медик планує спробувати знову сісти за кермо, але, каже, не знає, чи зможе знаходити місце для паркування.

"У нас із парковками в Полтаві і так погано, особливо у дворах, а для людей з інвалідністю не багато я бачу пристосованих місць. Бувають нечемні водії, які стають на місця людей з інвалідністю. Нащо так робити?", — розповів Олександр Журавель.

За словами заступника начальника обласної адміністрації Антона Чубенка, нині в області реалізовують програми доступності для людей з інвалідністю.

Новини України