Президент нагородив Орденом княгині Ольги паралімпійську призерку з Вінниччини

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Марія Шпатківська на Паралімпіаді-2024. REUTERS/Stephanie Lecocq

Президент України Володимир Зеленський нагородив паралімпійську призерку Марію Шпатківську з Козятина, що на Вінниччині, Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня.

Таку ж відзнаку надали тренерці атлетки Тетяні Дідик. Про це йдеться в указі президента України №635/2024.

Марія Шпатківська, дебютантка Паралімпійських ігор. REUTERS/Stephanie Lecocq

Штовхальниця ядра Марія Шпатківська здобула дебютну нагороду Паралімпіад. Вона стала срібною призеркою змагань за підсумками фіналу, що проводився серед представниць класу F46.

Попри відбір на Паралімпіаду, українська легкоатлетка не мала медалей рівня чемпіонатів світу та Європи, а її найкращим результатом було восьме місце на ЧС-2019 у метанні списа.

У фіналі штовхання ядра Шпатківська змагалася за нагороди з 14 суперницями. Найкращою її спробою став поштовх ядра на 12.35 м. Українська легкоатлетка не лише оновила особистий та національний рекорд, але й перевершила рекорд Європи.

Зустріч президента Володимира Зеленського з учасниками національної паралімпійської збірної команди України – чемпіонами та призерами ХVIІ літніх Паралімпійських ігор у Парижі, відбулася 9 вересня.