За інформацією: Суспільне Тернопіль.
Святкове богослужіння. Суспільне Тернопіль
Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній очолив богослужіння у Тернополі з нагоди свята чудотворної ікони Божої Матері.
Про це Суспільному розповів прессекретар Тернопільсько-Бучацької єпархії Православної церкви України протоієрей Богдан Антонюк.
Богослужіння провели у церкві Воздвиження Чесного Хреста.
Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній. Суспільне Тернопіль
Прессекретар Тернопільсько-Бучацької єпархії Православної церкви України протоієрей Богдан Антонюк каже, що цьогоріч в такий спосіб ікону вшановують вперше.
"В попередні роки ми ікону вшановували все-таки в межах храму Різдва Христового. А цього року хотілось би візуально і духовно відтворити шлях ікони. Це те, що ми хочемо зробити традицією в майбутні роки".
По завершенню Божественної літургії відбувся хресний хід з іконою до Кафедрального собору Різдва Христового. У церкві священники відслужили молебень.
Хресний хід з іконою
Біля церкви церкві Воздвиження Чесного Хреста
Вихід на вулицю Руську
Священники
Священники
Хресний хід з іконою до Кафедрального собору Різдва Христового
Військові несуть ікону
Священники
Кафедральний собор Різдва Христового.
У церкві священники відслужили молебень
На літургію прийшла тернополянка Галина Хоменко.
"Ми дуже раді, що удостоїлись такої події. Що до нас приїхав митрополит Епіфаній. Ходимо в ПЦУ, молимось за наших дітей, які воюють. І надіємось, що цими молитвами ми наблизимо мир".
Галина Хоменко. Суспільне Тернопіль
Божественна літургія. Суспільне Тернопіль
Священники. Суспільне Тернопіль
Вчора, 29 червня, з візитом на Тернопільщину прибув Предстоятель ПЦУ, митрополит Епіфаній. Архієпископ Тернопільський і Бучацький Тихон разом з духовенством зустріли Епіфанія на кордоні Тернопільської області.
Митрополит Епіфаній і архієпископ Тернопільський і Бучацький Тихон. Тернопільська Єпархія ПЦУ
Що відомо про Тернопільську чудотворну ікону Матері Божої
Тернопільську чудотворну ікону Матері Божої передала храмові родина тернопільського шевця Маркевича, що мешкав над ставом біля Хрестовоздвиженської церкви. Саме в його домі під час Великого посту Матір Божа почала лити сльози. 15 липня 1730 року у день Положення Ризи Пресвятої Богородиці ікону було урочисто перенесено в церкву і поміщено за головним престолом. Про це повідомили на сайті Тернопільської Єпархії ПЦУ.
Тернопільська чудотворна ікона Матері Божої. Суспільне Тернопіль
"В храмі ікона зберігалася до Першої світової війни, задля безпеки її перенесли в парафіяльну церкву Різдва Христового. Після війни священник цієї церкви отець Володимир (Громницький), повернувшись із російського полону прикрасив ікону Богородиці срібною ризою", — йдеться у повідомленні.
Ікона перебуває в Храмі Різдва Христового. Суспільне Тернопіль
Чудотворна ікона Матері Божої перебуває в Храмі Різдва Христового, який є кафедральним собором Православної церкви України, а також пам’ятником архітектури XVII століття.