За інформацією: Суспільне Полтава.
Тому, хто пошкодив пам’ятник комуністу та біологу Іванові Мічуріну у Мачухах, що неподалік Полтави, загрожує покарання. Щонайменше – штраф, щонайбільше – позбавлення волі.
Про це Суспільному розповів речник Полтавського райуправління поліції Василь Зуб. У сільській раді подальшу долю скульптури не коментують.
У селі Мачухи, що поблизу Полтави, розбили пам’ятник Івану Мічуріну. Про цю подію стало відомо із відео, яке поширили у соцмережах. На ньому хлопець схожий на неповнолітнього.
Нині пам’ятник Мічуріну без однієї руки, частини голови, а також із пошкодженнями по усьому пам’ятнику . Суспільне Полтава
Іван Мічурін – російський біолог, автор багатьох сортів плодово-ягідних культур. Пам’ятник йому розташований у селі Мачухи, однак він не пов’язаний з цим селом. Питання щодо демонтажу у громаді розглядали 2023-го року. Однак громадського обговорення так і не відбулося. Відтак рішення не ухвалили.
У сільській раді поки подію не коментують. Думки ж жителів села розділились. Не на камеру Суспільному деякі місцеві називають такі дії вандалізмом, частина ж – підтримує перенесення пам’ятника із публічного простору.
Уламки пошкодженого памʼятника Івану Мічуріну. Суспільне Полтава
"Ім’я Івана Мічуріна справді експертною комісією профільного міністерства внесено до тих осіб, урбаноніми з якими потребують перейменування, але це має здійснюватися винятково за рішенням місцевих громад на виконання відповідної нормативно-правової бази і нашого законодавства. 1930 року справді Іван Мічурін виступив із пропозицією переоблаштування природи, тому, що така "геніальна" ідея звучала у Йосипа Сталіна з 1920 років. Так звані "мічурінські ідеї" піддавалися критиці нашим земляком Володимиром Симиренком, який, на жаль, за ініціативи, так званих, "мічурінців", а можливо і самого Мічуріна особисто, був підданий репресіям і безумовно, що це трагічна сторінка нашої історії", — розповіла кандидатка історичних наук Тамара Жалій.
Як розповів Суспільному речник Полтавського райуправління поліції Василь Зуб, правоохоронці нині проводять перевірку. Кримінальне провадження розпочали за частиною першою статті 194 Кримінального кодексу України "Умисне знищення або пошкодження чужого майна, що заподіяло шкоду у великих розмірах".
"Відповідальність за даною частиною статті передбачає, як штрафи, так і громадські роботи, і обмеження, і позбавлення волі, але перевірка ще триває і будуть вивчатися всі обставини цієї події. Після їх вивчення і завершення цієї перевірки буде прийматися відповідне законне рішення", — повідомив речник Полтавського райуправління поліції Василь Зуб.