За інформацією: Суспільне Тернопіль.
Новосільська спеціальна школа, Тернопільська область. Суспільне Тернопіль
Представниця Уповноваженого з прав дитини Ірина Суслова під час пресконференції у Києві прокоментувала ситуацію щодо ймовірного порушення прав дітей у спецшколі на Тернопільщині. Йдеться про Новосільську спеціальну школу.
"Психологіне насильство. Наприклад, дитина яка втратила одного з батьків і вони говорять, що ти закінчиш, як твій один із батьків. Або кажуть "Ви ідіоти. Ви інваліди. Ви ні на що не спроможні". І це все кожного дня по декілька разів навіть в присутності моніторингових груп неодноразово повторюють вихователі, керівництво закладу. А потім це вселяє віру в дітей, що вони такі і є. У вигляді покарання дітей лякають психоневрологічною лікарнею. "Тебе завезуть на вісьмірку" — так вони називають обласну психіатричну лікарню. Діти бояться і про це говорили. Про це говорить переважна кількість дітей закладу. Вони боялися говорити з нами, щоб їх не відвезли в психіатричну лікарню. Говорили, що їм кололи препарати, через які діти не могли навіть встати", — зазначила Ірина Суслова.
За її словами, вихованці спецшколи також розповіли, що їм вводили препарати.
"Ми в рекомендаціях зазначали необхідність проведення відповідних заходів зі сторони Міністерства охорони здоров’я, яке б здійснювали контроль, провело службове розслідування і вчинило відповідні дії. Якщо діти порушують правила дітей називають скотами, інвалідами, неповносправними. Діти говорять, що до них застосовується фізичне насильство. Б’ють, шарпають, дають ляпаси", — сказала представниця Уповноваженого з прав дитини.
Ірина Суслова також повідомила, що у цій спецшколі не організований навчальний процес.
"Освітній процес взагалі ніяким чином не організовано. На наше прохання надати нам документи щодо освітнього процесу і методології здійснення освітнього процесу, нам надрукували матеріал через чотири години після того, як ми попросили. Освітній процес не можуть налагодити в даній школі у зв’язку з тим, що вони навіть не знають скільки дітей буде навчатися. Тому що немає жодного журналу, в якому б відбувалася реєстрація дітей і їх відвідуваність навчального закладу. Діти не знають розкладу. Дев’ятого класу немає. Кажуть, що є лише одна дівчина і вона навчається в 10 класі замість 9. Діти віком 8-10 років, які там навчаються з першого класу, досі не вміють читати, не знають літери і не вміють рахувати. Це проблема закладу", — сказала представниця Уповноваженого з прав дитини.