Помер композитор і опермейстер Ігор Поклад

За інформацією: Суспільне Тернопіль.

Ігор Поклад. Світлана Поклад

На 84 році життя помер композитор і опермейстер, який вчився в Тернополі, Національна легенда України Ігор Поклад.

Про це на своїй facebook-сторінці написала його дружина Світлана Поклад:

"От і все. Любила, люблю і любитиму завжди. Помоліться за Ігоря Дмитровича, будь ласка. За його безсмертну душу".

Ігор Поклад народився в місті Фрунзе (тепер Бішкек, Киргизстан) 10 грудня 1941 року в родині військового. Після закінчення Другої світової війни сім’я повернулася в Україну. У 1957 році Ігор Поклад закінчив Тернопільську школу №4, де й досі зберігають спогади про нього. Про це розповіла Суспільному заступниця директора з виховної роботи цього навчального закладу Тетяна Лещишин. Зокрема, у книзі до 70-річчя від часу заснування школи опублікували фрагмент із листа, в якому Ігор Поклад вітає директорку навчального закладу із ювілеєм школи. Тетяна Лещишин зацитувала уривок із цього листа:

"Щирим серцем вітаю вас та весь колектив школи з ювілеєм. Сьогодні, коли дізнався про цю подію, сидів, пригадував дитячі роки. І зрозумів: саме вони залишилися для мене найкращими, найемоційнішими, найкрасивішими в житті".

Уривок з листа Ігоря Поклада. Тетяна Лещишин

За словами Тетяни Лещишин, окреме місце в спогадах Ігоря Поклада займає класний керівник Костянтин Андрійович Говор:

"Він написав: "Ця людина для мене взірець. Саме він зрозумів моє покликання у житті. Саме він відчув його і допомагав мені йти до мрії". Він згадує також своїх друзів однокласників".

Уривок з листа Ігоря Поклада. Тетяна Лещишин

У книзі до 70-річчя школи №4 поетеса і літературна критикиня Тетяна Дігай про композитора Ігоря Поклада написала так:

"Згадую, що в четвертій школі вчився знаменитий композитор Ігор Поклад. Коли він був у десятому класі, а я у шостому-сьомому, на перервах він грав на фортепіано в спортивному залі, а ми стояли купками біля нього і зачаровано слухали".

Спогади Тетяни Дігай. Тетяна Лещишин

Тетяна Лещишин розповіла, що у березні 2017 року в школі №4 учні робили постановку казки-комедії на музику Ігоря Поклада "Червона ружа на вербі". Також, за її словами, у навчальному закладі організовували уроки, присвячені творчості композитора:

"У планах школи є створення тематичного куточка, присвяченого Ігорю Покладу. Це буде простір пам’яті і натхнення, де учні зможуть дізнатися більше про життя і творчість видатного випускника. Ознайомитися з його музикою, архівними матеріалами, світлинами, відгуками сучасників. Цей куток стане не лише даниною пошани, а й важливою частиною виховного середовища школи".

Постановка у школі №4 на музику Ігоря Поклада. Постановка у школі №4 на музику Ігоря Поклада

У 1957 році Ігор Поклад розпочав навчання у Київській муніципальній академії музики імені Рейнгольда Глієра, йдеться у матеріалі Суспільного.

Першою популярною піснею композитора стала "Пісня не заблудиться" у співавторстві з поетом Борисом Олійником. Пісня "Кохана" на вірші Ігоря Бараха принесла Ігорю Покладу міжнародну славу. Під час навчання на композиторському факультеті Київської державної консерваторії він створив ВІА "Мрія" і став його художнім керівником.

У 1968 році, під час служби в армії, Поклад познайомився з поетом Юрієм Рибчинським, з яким створив багато відомих пісень, таких як "Зелен-клен", "Два крила", "Чарівна скрипка" та інші.

Ігор Поклад. Facebook

З 1973 року Поклад почав працювати в театрі, написавши музику до десятків мюзиклів, оперет, фільмів та мультфільмів.

Пісні на музику Ігоря Поклада виконували такі відомі артисти, як Муслім Магомаєв, Юрій Гуляєв, Василь Зінкевич, Софія Ротару, Ніна Матвієнко та багато інших.

У творчому доробку композитора Ігоря Поклада понад 150 пісень, зокрема, "Пісня про матір" на слова Бориса Олійника, "Не питай мене" і "Моя Україна" на слова Михайла Ткача. "Світанкові роки" і "Добре світло" на слова Віктора Герасимова, "Червона косинка" на слова Дмитра Луценка, "Гойдалка" на слова Олександра Вратарьова.

Новини України