Полтавський рятувальник Анатолій Солдатенко про розбір завалів та безпеку під час повітряних тривог

За інформацією: Суспільне Полтава.

Під час повітряних тривог правило "двох стін" не завжди зможе врятувати життя, оскільки російська армія почала застосовувати ще потужнішу зброю. У приміщеннях варто перебувати подалі від скляних предметів, вікон та дверей. За можливості спускатись в укриття чи підвали.

Про це Суспільному розповів завідувач відділення аварійно-рятувального загону спеціального призначення Анатолій Солдатенко.

"Двері після вибуху відкривались і були летальні випадки. Тобто, треба намагатись дотримуватись правила "двох стін", хоча зараз, бачите, дуже потужна зброя і тяжко від неї врятуватися. В основному небезпека підстерігає людей у нічний час, коли всі вдома, всі відпочивають. Багато так людей спали на своїх ліжках і приліт був. Ніхто не врятувався, не зреагував вчасно і залишились так там", — розповів рятувальник.

Завідувач відділення аварійно-рятувального загону спеціального призначення Анатолій Солдатенко. Фото надані А. Солдатенком

Анатолій Солдатенко працює верхолазом. Брав участь у розборі завалів внаслідок обстрілів цивільних об’єктів у Полтаві.

"Були випадки на Баленка (ракетний обстріл будинку на вулиці Баленка, 7 стався 1 лютого 2025-го року – ред.). Бабусю дістали на п'ятому поверсі. Вона залишалася на кухні, і коли був приліт, її там завалило побутовою технікою. Холодильник на неї упав, і з-під нього довелось діставати. Найважче, мабуть, було на Інституті зв'язку в Полтаві (обстріл стався 3 вересня 2024-го року – ред.). Об'єми і трагедія, все робить свій відбиток. Дуже тяжко бачити такі речі. На ліквідацію там пішло три доби. Ускладнює те, що вночі дуже погано працювати", — розповів рятувальник.

Анатолій Солдатенко брав участь у розборі завалів внаслідок обстрілів цивільних об’єктів у Полтаві. Фото надане А. Солдатенком

Чоловік має досвід розбору завалів цивільних будівель і в інших регіонах. У Харкові пропрацював півтора місяця.

Рятувальник Анатолій Солдатенко працює верхолазом. Фото надані А. Солдатенком

"Був у Харкові приліт в одноповерховий будинок, і там був дідусь. Затиснуті були ноги, тулуб був униз головою, він висів у такому положенні довго. Дуже проблематично його було дістати, тому що всі конструкції будівлі склались", — говорить Анатолій Солдатенко.

За словами чоловіка, робота рятувальників під час пошуково-рятувальних операцій ускладнюється носінням важкого безпекового спорядження та небезпекою повторних ударів та обстрілів.

Новини України