Полтавські волонтери придбали 23 кисневі концентратори для облаштування кейсеваків

За інформацією: Суспільне Полтава.

Волонтери полтавського благодійного фонду "Сорока" отримали 23 кисневі концентратори "Saros 3000". Збір тривав на них майже півтора місяці, зібрали 300 тисяч гривень. За ці гроші вдалось замовити вдвічі більше кисневих балонів, ніж планували.

Про це Суспільному розповів директор фонду Богдан Черницький.

Збір "Операція Оксиген" тривав півтора місяці. Постачальників знайшли в США.

Збір “Операція Оксиген” тривав півтора місяці. Instagram/Благодійний фонд “Сорока”

"Ми 1 березня запустили збір, зібрали кошти. Це був збір на 300 тисяч гривень.І взагалі те, що закладали, ми закладали купити їх 10 в рамках цього збору, закладали їх по іншій сумі, але вдалося домовитися з цими людьми в США і вони нам зробили таку знижку і таким чином вдалося їх купити в два рази більше майже", — прокоментував Богдан Черницький.

Кисневі концентратори. Суспільне Полтава

Потім ці балони передадуть до майстерні у Полтаві, де їх встановлять в евакуаційні автомобілі.

"Ми дуже хвилювалися, щоб все приїхало належним чином, бо з цими саме людьми, які постачали, ми працювали вперше. Ми дуже довго вели з ними переговори, перевіряли все в онлайн-форматі, але все рівно був такий мандражик", — повідомив Богдан Черницький.

Потім балони передадуть до майстерні у Полтаві. Суспільне Полтава

За п’ять місяців існування фонду волонтери зібрали близько 900 тисяч гривень на потреби Збройних Сил України. А за весь період волонтерської діяльності більше 1,6 мільйона гривень.

"До нас з Богданом прийшов наш близький знайомий друг і попросив йому зібрати кошти на дрон. Так в цілому і започаткувалась наша робота фонду, бо з того часу ми почали роботу над зборами. І з часом ми дійшли до фонду", — розповів співзасновник фонду Денис Волошин.

"Зараз ми збираємо на потреби, які приходять від різних бригад, але у нас є доволі амбітний проєкт, який покриває три напрямки. Це – оптоволоконні дрони, це – ще більш масштабні поставки кисневих концентраторів, саросів і постачання машин для військових", — прокоментував співзасновник фонду Дмитро Кіндій.

Кисневі концентратори встановлять в евакуаційні автомобілі. Instagram/Благодійний фонд “Сорока”

Щоб заохочувати людей брати участь у зборах волонтери влаштовують інтерактиви та розіграші для привернення уваги в соціальних мережах.

"Насправді, це завжди, кожен збір – це танці з бубном, тому що аудиторія є дуже різна. Але зазвичай це живі історії, вони найбільше просувають збори. І якісь розіграші або особисті якісь фішки теж дуже допомагають. Там не знаю, скиньте там за донат від стількох, я вам асоціацію, я вам це, я вам коментар, я вам пісню, танок, не знаю, будь-що з такого", — повідомила волонтерка фонду Наталія Іванова.

Охочі можуть долучитися до зборів фонду та відкривати свої дружні банки.

Новини України